Виявилось, що попри усі заяви кремлівського очільника про те, що вони включають ЗАЕС до енергетичної системи РФ, станція виявилась для окупантів тягарем, якого вони хочуть швидше позбутись. Використовувати ЗАЕС вони збираються лише для провокацій, а згодом і зовсім можуть накивати п’ятами з станції, до якої прикута увага всього світу.

Четвертий енергоблок Запорізької АЕС, єдиний із усіх шести, який перебував у стані гарячої зупинки, росіяни переводять у холодний. Про це повідомив кореспондент із Запоріжжя. Він пояснив, чому росіяни затягували цей процес.

«Вони говорили, що їм потрібен цей блок (четвертий енергоблок), тому що в такому стані він виробляє тепло. Була ж зима, опалювальний сезон, їм потрібно було опалювати Енергодар, а тепер опалювальний сезон завершився, і вони його переводять у стан холодної зупинки. На їхню думку, таким чином вони розряджають обстановку», — сказав журналіст.

Крім того, журналіст зазначив, що росіяни мають на меті приєднати один енергоблок до російської мережі. Це може статися вже цього року.

«Росіяни відразу намагалися переключити АЕС на свою мережу, і там наші свого часу відстрочили всі ці плани. Це буде чергова спроба російського шантажу, щоб відключити АЕС від української мережі, звідки вона зараз підключена двома лініями, і переключити на російську», — пояснив він. Проте не факт, що слова кремлівського очільника сходяться з реальністю і вони насправді не прикривають цим свої справжні плани.

Зазначимо, видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела, писало, що відповідна розмова між Путіним та головою МАГАТЕ Рафаелем Гроссі відбулася у березні 2024 року. А один із дипломатів розповів, що Росія може перезапустити ЗАЕС до 40-річчя підключення мережі до Радянського Союзу. Станцію ввели в експлуатацію наприкінці 1984 року.

«Тобто знову маємо справу з російськими ядерними шантажистами. Не встигли вони поекспериментувати з fpv-дронами на станції, які вибухали на очах інспекторів МАГАТЕ, то знову чутки пішли про підключення станції кудись, але подивимося», — підсумував журналіст.