Паніка окупантів після запеклих боїв у Кринках свідчить про напружену ситуацію, з якою зіштовхуються російські агресорські сили. Навіть самі наші вороги визнають складність ситуації. Схоже, скоро в Шойгу не буде іншого вибору, крім, як оголосити про вихід зі всієї Херсонщини.

«У Кринках не стихають бої між українськими військовими, що залишились, і російськими підрозділами. Активно використовують ворожі сили безпілотники, якими не лише проводять розвідку і атаки по наших позиціях, але і здійснюють доставку провізії і боєприпасів»., — повідомив окупаційний телеграм-канал.

Крім того, в телеграм-каналі пишуть: «З нашого боку активно працюємо артилерією і авіацією по виявлених точках ворога, — додали окупанти. — 3 нашого боку також продовжуються халатні події, які приводять до втрат. Не будемо оголошувати ситуацію, всі причетні в курсі, але лаштуватися колоною, сподіваємся, більше не будуть».

При всьому, окупаційний канал продовжує скиглити про те, що українські військові використовують нову тактику застосування fpv-дронів в умовах роботи РЕБ: намагаються на фінальній траєкторії атаки використовувати дрон як снаряд, відправляючи його у ціль заданою траєкторією вже без сигналу управління.

Відомості, наведені «воєнкором» Romanov, викликали сумніви у інших окупаційних каналах. За його словами, противник розширив свій плацдарм на заході Кринків на ширину у 500 метрів. Загальна ширина ділянки, яку контролює противник, складає 1,5 кілометра, глибина — до 200 метрів… Розширення плацдарму і висадка противника зумовлені здачею позицій без бою… Відповідальний за ділянку (серед бійців іменується Мурзилкою), компетенції якого для звільнення Кринків не вистачило, йде на підвищення».

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російські війська нещодавно просунулися поблизу українського плацдарму на лівому березі Херсонської області та на островах у річці Дніпро.

Геолокаційні кадри на які посилаються аналітики ISW, опубліковані 11 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в Кринках. Крім того, російські війська нещодавно почали діяти у південній частині острова Великий Потьомкін.

«11 квітня тривали позиційні бої на східному березі Херсонської області, зокрема під Кринками», — пишуть аналітики.

11 квітня російські джерела заявили, що російські війська відбили українські диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися висадитися на східному березі Херсонської області та на буровій платформі в Чорному морі. У ФСБ заявили, що співробітники не допустили висадку української диверсійно-розвідувальної групи на бурову платформу в районі Штормового газового родовища в Чорному морі.

Останнім часом активізувалися бої біля берегів Дніпра на півдні України, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«Україна надала більшого пріоритету операціям у цьому секторі, будуючи невеликі плацдарми на східному березі, який вона контролювала від літа. Росія, ймовірно, була напоготові щодо можливих атак через річку, відколи вона відвела свої сили із західного берега 12 місяців тому», — йдеться у повідомленні розвідників.

Крім того, недавно бійці ЗСУ розкрили, що насправді відбувається у Кринках. Наталія Гуменюк заявила, що у Кринках на лівобережжі Херсонської області не повертається 60-70% штурмових груп ворога. Росія підтягує ресурси з тилу.

«Якщо на Запорізькому напрямку облаштована вся ситуація — від ландшафту до скупчення військ для того, щоб регулярно проводити штурми. То на Херсонському напрямку, де у районі Кринок ворог безуспішно вже багато місяців намагається вибити наших військових з плацдарму, тут складна ситуація у них з формуванням штурмових підрозділів», — пояснила вона.