Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним – (досі не втрачає надій стати посередником)

Про переговори повідомила пресслужба турецького президента

Зазначається, що Ердоган та Путін обговорили питання, які покращать турецько-російські відносини, а також останні події у російсько-українській війні, йдеться у повідомленні.

“Під час розмови президент Ердоган підтвердив, що він готовий зробити свій внесок у мирне вирішення українського питання на благо всіх”, – зазначили в канцелярії турецького президента.

Перед дззвінком він заявив наступне: 

“На цю мить я єдиний лідер, який може дуже комфортно розмовляти з двома лідерами. Я можу говорити як з путіним, так і з Зеленським. Немає жодної іншої країни у світі, яка б робила щось подібне. Як ми переймалися обміном 200 полоненими, так само ми надаємо важливого значення питанню зерна і добрив. Я матиму про це розмову з Путіним. Ми переглянемо їх ще раз”, – сказав Ердоган.

Зазначимо, що минула телефонна розмова Ердогана та Путіна відбулась 29 вересня. Вона стосувалася передусім повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Тоді ж Ердоган відзначив успішний обмін полонених між Росією та Україною і функціонування “зернової угоди”, яку Туреччина розробила за сприяння ООН. Він закликав продовжити угоду, яка “відповідає спільним інтересам”.

Також турецький лідер заявив про необхідність кроків “для зниження напруженості” в контексті російсько-української війни, а “від Росії очікуються кроки для сприяння цьому процесу, особливо у питанні приєднання деяких регіонів України”.