20 жовтня офіційно стало відомо, що в українському парламенті народні обранці неочікувано зареєстрували проєкт постанови про звільнення Ігоря Петрашка з посади міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Варто звернути увагу на те, що ініціаторами законопроєкту виступили 16 нардепів від фракцій “Батьківщина”, “Слуга народу” і “Опозиційна платформа – За життя”. У статусі документа зазначається, що його вже передали на розгляд комітету парламенту. В пояснювальній записці вказано, що схвалення проєкту постанови обґрунтовується незадовільною діяльністю міністра.

Про це сказано на сайті Верховної Ради України.

За словами народних обранців, за час перебування Ігоря Петрашка на чолі міністерства основні показники економіки суттєво погіршилися.

Окрім того, представники українського парламенту скаржаться на те, що нові робочі місця створювалися катастрофічно низькими темпами, а рівень безробіття виріс.

Варто звернути увагу на те, що президентська політична сила “Слуга народу” ще раніше заявляла, що має питання до роботи Міністерства фінансів та Міністерства економіки. Так, нещодавно очільник фракції Давид Арахамія заговорив можливість кадрових перестановок в українському уряді цієї осені, наголосивши, що йдеться про можливі ротації в економічному блоці Кабінету міністрів.

Сам Ігор Петрашко прокоментував цю заяву, зазначивши, що не тримається за посаду, а розмови про можливе звільнення назвав “чутками і загальними розмовами”. Так, на запитання від журналіста, скільки часу, на його думку, він ще пробуде міністром, Петрашко відповів:

“Скільки Бог дасть. Немає ніяких речей, які є вічні. Ми прийшли сюди, щоб зробити якусь роботу, щоб допомогти країні, і це не жарт. Я людина з бізнесу, до цього на державній службі не працював. Скільки буде потрібно, стільки і будемо працювати”, — наголосив Ігор Петрашко.

Анонімні джерела в “СН” стверджують, що сам Володимир Зеленський обіцяв на засіданні фракції, що міністр економіки найближчим часом буде замінений.