Держдума Росії ухвалила звернення про визнання самопроголошених «Д/ЛНР». Його направлять Путіну.
Депутати Держдуми Росії більшістю голосів ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо визнання незалежності самопроголошених «Д/ЛНР».
Про це передає ТАСС.
Депутати розглядали дві постанови: одну подала «Комуністична партія Росії» ще в січні. Вона передбачала направлення звернення про визнання самопроголошених республік одразу до Путіна.
За їхніми словами, це створить підстави «для забезпечення гарантій безпеки та захисту цих народів від зовнішніх загроз та реалізації політики геноциду щодо жителів республік». А ще їхнє визнання, як вважають у партії, нібито «допоможе зміцненню миру і регіональної стабільності та започаткує процес міжнародного визнання обох держав».
Другий проєкт з’явився 14 лютого — його подали депутати від путінської партії «Єдина Росія» Віктор Водолацький та Артем Туров. Вони, на відміну від першого документа, пропонують не одразу звертатися до президента Путіна з проханням визнати «Л/ДНР», а спочатку провести консультації з МЗС Росії.
Як пише «Новая газета», комуністи критикували другу постанову, бо вважали, що вона затягне ухвалення рішення.
За проєкт постанови комуністів проголосував 351 депутат, а за документ «Єдиної Росії» — 310. Тож тепер депутати мають направити звернення одразу до Путіна.
Окрім того, військовий експерт Олег Жданов розмірковує, яку авантюру задумала Росія, щоб назавжди позбавити Україну ОРДЛО.
Щоб постачати зброю на окуповані території Донбасу й не потрапити під нові санкції, Росії треба юридично визнати ці псевдореспубліки. Адже не можна постачати зброю на невизнані території.
Якщо вони будуть розглядати в комплексі, то так, ми отримаємо два нових суб’єкти міжнародного права, визнані, припустимо, Росією та деякими країнами, які є її прибічниками. Наприклад, Білоруссю.
І наслідки для нас будуть такі, що повернення цих територій буде фактично неможливим. Я думаю, що крім “стурбованості” світ особливо нічого не висловить.
Єдине, що може бути, – це додаткові санкції проти Росії щодо постачання зброї, якщо в РФ офіційно легалізують це.
По-друге, все залежатиме від нас. Якщо Росія наважиться визнати офіційно ці “новоутворення”, ми маємо оголосити їх терористичними організаціями.
Тому що вони повалили конституційний лад на цих територіях і фактично захопили їх. Якщо ми це зробимо, тоді Росія опиниться знову одна проти всього світу та буде виправдовуватися.
Також, на сайті «Коментарі» опублікували матеріал, в якому експерти оцінили перспективи визнання Держдумою “ДНР” та “ЛНР”.
Путін скоївши вже не один злочин міжнародного плану, легко піде на черговий. Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький упевнений, що якщо держдумівці й ухвалять, то “євроросійський” проект поставнови.
“Про визнання РФ, створених з її ж допомогою “донбаських республік” як один із способів вирішення цієї проблеми говорять вже досить давно. Але чи це потрібно Путіну?
Можливо, потрібно – якщо приплюсувати їх до 2024 року (року президентських виборів до РФ) до Союзної держави, куди зараз входять Росія і майже підконтрольна їй Білорусь. А по ходу можна підтягнути туди ж раніше захоплені Росією грузинські території – Абхазію, Південну Осетію. За принципом – горить сарай, гори й хата. Про Крим всі мовчать, хоч його в нахабну, в тупу росіяни анексували. А на Донбасі ж “ихтамнет”.
Ну, а Путін скоївши вже не один злочин міжнародного плану, легко піде на черговий”, – зазначає Олексій Голобуцький.
Ще один варіант – що ми бачимо продовження тиску на Україну (щоб виконувала Мінські угоди, як хоче Росія) та Захід (щоб піддався російським “гарантіям безпеки”).
“І, швидше за все, тут мова все ж таки саме про шантаж. Адже визнання Росією “ДНР” і “ЛНР” – це точка неповернення. Мінські угоди тоді – до побачення (тобто відпадає можливість нав’язати ОРДЛО Україні на умовах Кремля), а нові санкції – привіт (вони точно не будуть смертельними, бо посилювати і без того непрості взаємини із РФ ніхто на Заході не хоче)”, – каже Олексій Голобуцький. Однак поки що все залишать у підвішеному стані, вважає він.