Канада поверне Німеччині відремонтовану російську турбіну, необхідну їй для газопроводу “Північний потік-1”, попри заперечення з боку України.

Про це оголосив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон у суботній заяві як повідомляє “Європейська правда”.

“Канада надасть обмежений у часі і такий, що підлягає скасуванню, дозвіл Siemens Canada на повернення до Німеччини відремонтованих турбін “Північного потоку-1”, – заявив міністр, додавши, що це дозволить підтримати здатність Європи мати доступ до надійного та доступного джерела енергії у той час, як вона продовжує відмовлятися від російських нафти та газу.

Вілкінсон сказав, що дозвіл вирішили видати після обговорень з “нашими європейськими друзями та союзниками” та Міжнародним енергетичним агентством.

Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens, була відправлена ​​на ремонт до Монреаля та “застрягла” там через санкції проти нафтогазової галузі Росії через її війну в Україні.

Німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття “Північного потоку-1” і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.

“За відсутності необхідного постачання природного газу економіка Німеччини постраждає від значних труднощів, а самі німці будуть під загрозою того, що з наближенням зими не зможуть опалювати свої будинки”, – заявив Вілкінсон.

Зазначимо, що Шольц вдячний Канаді за турбіну для “Північного потоку”.

Про це повідомило видання Bild.

“Ми вітаємо рішення наших канадських друзів та союзників”, – заявив Шольц.

Уряд Канади раніше заявляв, що зробить виняток із санкцій проти Росії і відправить турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, назад до Німеччини.

Генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон заявив що рішення Канади повернути турбіну “Газпрому” є поганим прецедентом винятку з санкцій.

Макогон зазначив, що логіка рішення Оттави зрозуміла. Після повернення турбіни очікується, що “Газпром” повністю відновить транзит газу до Німеччини. Це дозволить Європі продовжити накопичення газу на зиму та повинно призвести до зниження цін на газ, які вже досягли рівня 1800-1900 доларів за тисячу метрів кубічних.

“Але я вважаю, що навіть після повернення турбіни “Газпром” знайде привід і далі скорочувати постачання до ЄС. Тому що навіть без цієї турбіни у “Газпрому” є можливість значно збільшити транзит”, – зазначив Макогон.

Нагадаємо, що Міністр закордонних справ Мелані Жолі оголосила, що Канада має намір запровадити нові санкції у зв’язку з невиправданим вторгненням Росії в Україну.

Про це Мелані Жолі написала у своєму твіттері “…ми оголосили, що Канада має намір запровадити нові санкції проти нафтового, газового, хімічного та промислового секторів Росії.

Ми непохитні у своїй підтримці України…”

“Канада не послабить тиск на російський режим”.

Ці санкції є продовженням обмежень, які Канада запроваджує проти російського режиму, включаючи оголошені 8 липня міністром Джолі на зустрічі G20 на індонезійському острові Балі.

У МЗС країни заявляють, що Канада розширить санкції, що вже існують, щодо нафтового, газового та хімічного секторів включно із промисловим виробництвом. Нові обмеження заборонять канадським службам сприяти виробництву товарів у цих галузях.

Зокрема ідеться про те, що нові санкції стосуватимуться наземного і трубопровідного транспорту, а також виробництва металів і транспорту, комп’ютерного, електронного, електричного та машинного обладнання.