зам

Як повідомляють польські ЗМІ, місяць тому в Україні не було спроби замаху на урядову колону з польським прем’єром Евою Копач та українським главою уряду Арсенієм Яценюком. Стало відомо, що гранатомет, випадково знайдений на шляху проїзду польської і української делегацій, виявився не зарядженим.

Новину повідомляє Корупція Інфо, посилаючись на польську радіостанцію RMF FM.

Раніше повідомлялося, що під час візиту польської глави уряду до Києва для вшанування пам’яті польських офіцерів розстріляних солдатами НКВС і похованих на Польському військовому цвинтарі у Биківні, було попереджено замах на прем'єр-міністра Польщі і главу українського уряду Арсенія Яценюка.

Тоді польські ЗМІ повідомляли, що на трасі, по якій пересувалися Копач і Яценюк, служба безпеки прем'єра України під залізничним мостом знайшла підготовлену до обстрілу кортежу зброю – загорнутий в плівку гранатомет РПГ-26, який на перший погляд видавався схожим на трубу. Через небезпечну знахідку шлях проїзду делегації був змінений.

Проте, як вдалося довідатися радіо RMF FM, попередні висновки спецслужб Польщі свідчать, що насправді ніякої спроби замаху не було. Як стало відомо, знайдений гранатомет не був заряджений, а не «готовий до бою», як про це раніше заявляла українська сторона. І взагалі проведена експертиза засвідчила, що знайдений гранатомет використати було неможливо.

Як повідомляє RMF FM, виявлено ту ж саму пускову установку, але без набоїв. За інформацією репортера RMF FM, це могла бути схованка на яку натрапили цілком випадково, під час посилених заходів безпеки в зв’язку із візитом польської делегації.

У Польщі по цій справі слідство не ведеться, тоді як усі обставини з’ясовуються на рівні дипломатів.

Нагадаємо, що раніше «Преса України» повідомляла, що співробітники держохорони, перевіривши маршрут міжнародної делегації, за участю прем'єр-міністра Польщі Єви Копач і голови українського уряду Арсенія Яценюка, виявили готовий до застосування ручний гранатомет РПГ-26. Гранатомет і точка обстрілу були виявлені під залізничним мостом, який знаходиться на 20 кілометрі об'їзної траси Київ-Чернігів.

«17 вересня близько 17:55 оперативним нарядом Управління державної охорони України під час відпрацювання траси проїзду кортежу міжнародної делегації (об'їзна траса Київ-Чернігів) під основою мосту через залізничні колії було виявлено підозрілий предмет тубусной форми, загорнутий в харчову плівку. За результатами проведеного огляду знахідки було виявлено готовий до застосування РПГ-26, а на місцевості було виявлено кілька місць, підготовлених для ведення стрільби», – йшлося в повідомленні.

Після завершення офіційної церемонії вшанування пам'яті жертв тоталітаризму у Биківні об'їзною трасою Київ-Чернігів повинен був слідувати кортеж міжнародної делегації: прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і голова уряду Польщі Єва Копач. Після виявлення гранатомета, маршрут руху кортежу був терміново змінений.

Слідчий відділ Броварського міськвідділу міліції Києва відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 26З (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) ККУ. Норма статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.