Після виведення з Донбасу російських військ України повинна повертати окуповані території шляхом надання їм "організації життя", відмінної від інших регіонів країни, передає Корупція.Інфо

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ObozTV розповів перший президент України Леонід Кравчук.

"Те, що там перебувають російські війська і найманці, це зовсім не означає, що частина Донбасу, частина Донецької та Луганської областей, відійшли від України. Вони знаходяться в Україні, тільки Україна їх не контролює", – заявив він.

На думку Кравчука, українській владі вже зараз необхідно пропонувати варіанти "системи організації життя в цих регіонах", оскільки вони відрізняються від інших. Він також переконаний, що це питання конституційних змін.

"Може бути часткова автономія, автономія, але не федералізація", – підкреслив він, зазначивши, що це питання також має бути винесений на обговорення громадськості.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

Екс-президент також вказав на те, що на окупованому Донбасі вже кілька років повністю відсутнє "все українське: ні прапора, ні мови, ні законів, ні Конституції".

"У них філософія життя абсолютно інша. Нам потрібні величезні зусилля, щоб їх повернути. Яким способом? Тільки через місцеве самоврядування з акцентом на автономію", – пояснив Кравчук.