На думку міністра, до анонсованого локдауну можна було підготуватися і оновити свій гардероб.

В українців було достатньо часу, щоб підготуватися до локдауну і заздалегідь купити шкарпетки і футболки.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході онлайн-брифінгу 11 січня, коментуючи скарги українців на те, що під час посиленого карантину з вільного продажу пропали шкарпетки.

“Тобто ми заздалегідь, за місяць, розповіли і показали, що буде можливо в країні, а що – неможливо. Досить чітко розповіли. Наприклад, які товари будуть у вільному продажу і можна буде спокійно їх купувати. Які магазини будуть відкриті – торгують продуктами харчування, засобами гігієни, побутової хімії, медичними виробами, лікарськими засобами, а які магазини будуть закриті. І я вважаю, що ці 16 днів, які ми відвели на цей карантин, можна було до них підготуватися. Що таке підготуватися? Точно було можливо розрахувати, яка кількість нових шкарпеток або футболок потрібно людині в даний час “, – розповів Степанов і додав, що шкарпетки і футболки можна замовити онлайн.

Також Степанов повідомив, що сам не в захваті від подібних обмежень, проте без них країні загрожує небезпека.

“Давайте дотримуватися всіх карантинних обмежень. Я розумію, що будь-які обмеження не хочеться виконувати. Мені теж вони не подобаються, я така ж людина, як ви. Такі ж люди і члени уряду, і президент країни. Всі хочуть жити звичайним життям. Але я повинен приймати такі рішення, тому що розумію, які можуть бути наслідки, якщо такі рішення не брати “, – сказав міністр.

Відзначимо, що в список заборонених до вільного продажу товарів в період жорсткого карантину потрапили такі важливі в побуті предмети, як сміттєві пакети, гумові рукавички і мочалки.

Також відзначимо, що головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що на осінньо-зимовий період в Україні заплановано лише один локдаун, продовжувати його після 24 січня не планують.

Про це він сказав в ефірі телеканалу еспресо TV.

У той же час, Ляшко додав, що в разі подальшого значного зростання захворюваності, можливі додаткові заходи.

“Великобританія перед другим локдауном говорила, що ми закриваємося зараз і відкриємося на новорічні свята. Але у них відбулася мутація. Вони відкрилися, тиждень побули без обмежень, і знову ж таки довелося закриватися. Тому і ми не можемо гарантувати, що все буде так, як і прогнозувалося “, – сказав Ляшко.