Лідер "Правого сектора" (ПС) Дмитро Ярош зробив звернення до президента Петра Порошенка щодо виборів в Маріуполі, передає Корупція Інфо
"Розвиток ситуації в державі потребує вашої правильної та рішучої реакції на виклики, які підкидають життя і Путін. Ситуація з виборами в Маріуполі — один з головних викликів. Є два шляхи. Перший: зробити, що від вас вимагають Америка, Німеччина, а також Путін, і провести вибори 15 листопада цього року. Спільно з "Опозиційним блоком" і БПП це питання можна проголосувати у Верховній раді України, остаточно поховавши проукраїнську коаліцію", — йдеться в тексті звернення, розміщеному на сайті ПС.
При цьому Ярош бачить інший варіант вирішення проблеми: "Дати регіону шанс на одужання. Призначити вибори на більш пізній час і за цей час спробувати провести певні реформи в регіоні. Використовувати сформовану ситуацію у Маріуполі як дорожню карту, як своєрідний експеримент, на прикладі якого розробити сценарій подальшої соціалізації в даний час окупованій території Донбасу. Для прийняття рішення вивчити ситуацію в місті, без фальшивих шаблонів і лицемірних гасел, дивлячись правді в очі".
"У Маріуполі ніколи не було і зараз немає справжніх осередків політичних партій. Є нашвидкуруч складені списки активістів, яких на різних умовах "розібрали" на час виборчої кампанії. У Маріуполі виходять дві газети. Дві — на півмільйонний місто. Одна є власністю підприємства "Азовсталь", інша — ММК ім. Ілліча. Обидва входять в групу компаній "Метінвест". Працюють три телекомпанії. Зайве пояснювати, хто їх контролює. На підприємствах "Метінвесту" працюють десятки тисяч людей. Ще тисячі працюють на підприємствах, які їх обслуговують. Економічна криза б'є по кожному. Люди чекають звільнень, скорочень і падіння доходів. У місті панує депресія і розчарування у владі", — зазначає Ярош.
При цьому він наводить дані екзит-полу, нібито проведеного в день голосування біля виборчих дільниць: "Опозиційний блок набрав би 83,5%, жодна з інших політичних партій не набрала і 3%. Тобто 100% Маріупольської міської ради будуть представниками "Оппоблока". "Міський голова, звичайно, теж висуванцем "Метінвесту".
Отже, місто буде відданий структурі, навіть в офіційній риториці якої поняття "Україна" просто відсутній. У 2014 році ці люди тиснули руки терористам і вимагали відводу української армії від Маріуполя. Патріоти не дали цього зробити, і місто залишилося під українським прапором. Влітку 2014-го активісти двічі ставали на захист міста, в червні 2014 року, коли звільнили його від ДНР, і в серпні, коли живим ланцюгом протистояли російським військам під Маріуполем. І сьогодні свідомі маріупольці не погодяться зі сценарієм, заготовленим для нього тими, хто розпалював війну на Донбасі. Втретє на захист міста вони стали в жовтні 2015 року. І не допустили ворога зсередини", — пояснює лідер ПС.
За його словами, реальними причинами зриву виборів у Маріуполі були зовсім не технічні питання місця друку бюлетенів або протести проти можливих фальсифікацій, оскільки важливий процес підрахунку голосів.
"Пан президент, просто використовуйте з користю для України ситуацію, що склалася навколо Маріуполя. За час, що дав нам Бог, доля і українські патріоти, зробіть кроки до демонополізації ситуації на Донбасі. Посприяйте створення численних вільних медіа, покличте міжнародні фонди, які надають гранти на розвиток демократичних процесів, попрацювати в Маріуполі. Змініть управлінські клани в місті і дайте шанс проявити себе численним громадським активістам, які готові кипучу енергію направити на зміни і реформи. Дайте шанс людям на самореалізацію, спростивши умови для початку ведення бізнесу та його адміністрування. Почніть, нарешті, створювати середній клас, розвивати сферу послуг", — закликав Ярош.
Разом з тим, він звернувся до Порошенка з вимогою "не прогинатися" під "Метінвест".
"Для Путіна Маріуполь нині — як той пазл, якого не вистачає для формування будь-якого варіанту "Новоросії" і пробивання сухопутного шляху у Крим. Вихід з ситуації є — перенесення виборів на більш пізній термін (краще — 2017 рік), а до того часу створення військово-цивільної адміністрації з авторитетних в краї управлінців", — вважає лідер ПС.