У разі загострення ситуації на Донбасі у першу чергу до лав Збройних сил України будуть призвані резервісти. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив начальник Генштабу Віктор Муженко, передає Корупція.Інфо

Популярне: Пара-па-пам!!! Розпочався новий призов, а ви вже знаєте кого заберуть в серпні? Збирайте речі…

"Резервісти вже знають, до яких йдуть підрозділів, проходять підготовку… А в подальшому, у разі загострення ситуації, йтиметься і про призов мобілізаційного резерву", – зазначив він. Муженко нагадав, що за шість хвиль мобілізації до лав Збройних сил було мобілізовано понад 200 тис. осіб. Практично всі вони наразі вже звільнені від служби, хоча деякі з них уклали контракт.

"У нас створено потужний оперативний резерв. Більше 100 тисяч резервістів. Ми щороку проводимо з ними збори, тобто підготовка резервістів триває. У першу чергу, йдеться про резервистів, які призначені для комплектування бойових бригад, бойових військових частин, – кожен рік у кожну бригаду призиваємо по тисячі військовослужбовців", – зазначив він. За його словами, минулого року призвали близько 10 тисяч таких резервістів, цього року цифра буде подвоєна. "Це тільки для бойових бригад. Крім того, проводиться підготовка територіального резерву, – у формі різних зборових заходів, занять, які організовуються за територіальним принципом… У минулому році загальна підготовка всіх резервістів охопила близько 60 тисяч, а в цьому році ми плануємо ці показники збільшити як мінімум у півтора разу", – сказав Муженко.