Через економічні наслідки коронавірусу деякі українці можуть зіткнутися з тим, що в них бракуватиме грошей на їжу. Таку думку в інтерв’ю Дмитрові Гордону висловив експрезидент Грузії, керівник Виконкому реформ України Михайло Саакашвілі.

“Ми розмовляли з ритейлерами. Вони кажуть, що падіння навіть після поетапного виходу з карантину – щонайменше 25% обороту. Це тоді, коли в людей були якісь заощадження під час карантину… Уявляєте, що буде, коли все закінчиться… Закінчаться гроші, і вони усвідомлять, що в них немає ні грошей, ні роботи. І Європа ще не приймає. І в Європі падіння 10%. Тобто там робочі місця для українців з’являться в останню чергу. Ми перед наймасштабнішою економічною катастрофою – зараз не треба вдавати, що нам нічого не загрожує. Деяким українцям загрожує в буквальному сенсі голод. І треба вживати екстремальних заходів, екстрених”, – підкреслив Саакашвілі.

Нагадаємо, карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав’ярні, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту.

З 11 травня в Україні почали пом’якшувати карантинні обмеження. 20 травня Кабмін запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі дали право послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності трьом критеріям.

Запроваджені через коронавірус обмеження спровокували падіння світової економіки. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза від часів Великої депресії.

Упродовж останньої доби коронавірус в Україні виявили у 564 осіб. Загальна кількість підтверджених випадків інфікування в Україні тепер становить 49 607, померло 1283 людини, 22 193 інфіковані вже вилікувалися.