В Україні зростає різниця між кількістю народжених і померлих, заявив народний депутат України, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович у прямому ефірі програми "Большой вечер" на телеканалі NewsOne, передає Корупція.Інфо

Він нагадав, що його політична сила продовжує безстрокову акцію за відставку в.о. глави МОЗ Уляни Супрун і скасування медреформи.

"Ми єдині, хто регулярно приходить під будівлю МОЗ і не дає Супрун працювати. І ми будемо ходити до неї додому – будемо домагатися її відставки, тому що ми просто не можемо мовчати. Наведу вам простий приклад. У 2016 році на 175 тис. людей померло більше, ніж народилося. У "побєдоносному" 2017 році, коли вже суцільна демократія довкола, українців стало на 200 тис. менше. Це без усяких від'їздів. Це просто різниця між померлими і народженими – 200 тис. Це означає, що за 10 років, якщо навіть динаміка залишиться колишньою, а вона у них збільшується, ми втратимо два–три млн людей", – прогнозує політик.

Він уважає, що причина – у медичній реформі і ставленні глави МОЗ до українців.

"Обов'язок кожного, хто переможе на виборах, скасувати три прості речі: пенсійну реформу, судову реформу і, звичайно ж, медичну реформу. Те, що вони назвали реформами, – це знищення українського народу. Це пряма дорога до знищення громадян. Зокрема, я майже впевнений, що медична реформа – це спочатку задумана реформа для знищення українців. До речі, нещодавно пані Супрун видала новий перл. Вона вважає, що вона приїхала до індіанців у резервації і почала вчити нас, як зуби чистити і з жінками вітатися. Нам треба плакати від того, що така хвора людина стоїть на чолі МОЗ", – переконаний Рабінович.

Популярне: "Від 500 до 3685 гривень …": Українці вже днями зможуть отримати разову грошову допомогу

Політик заявив, що інформацію про закупівлі ліків МОЗ засекретило від профільного комітету Верховної Ради.

"Сьогодні повністю провальною є вакцинація. Ми єдина країна у світі, яка повернулася у 90-ті роки у питанні вакцинацій. Закупівлю ліків спеціально повністю зірвано. В Україні найбільша смертність від двох речей: це онкологія і серцево-судинні захворювання. І людям із цими захворюваннями сьогодні лише на 27% закуплено ліків. Водночас недовиконувач недомініста взагалі засекретила закупівлю ліків від профільного комітету Верховної Ради. Як таке може бути в парламентсько-президентській республіці?! Тому після перемоги партії "За життя" на виборах усі ці вбивчі реформи буде скасовано", – пообіцяв нардеп.

Супрун призначили в.о. міністра охорони здоров'я у липні 2016 року. 19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу. 28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.

3 квітня парламентський комітет із питань охорони здоров'я підтримав проект звернення до Кабінету Міністрів про звільнення Супрун і більшістю голосів висловив їй недовіру. За словами голови комітету, нардепа від БПП Ольги Богомолець, причиною для звільнення глави МОЗ назвали "гостре суспільне напруження, яке виникло у зв'язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".

4 квітня прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував Супрун за проведені нею реформи та дорікнув політикам, які критикують главу МОЗ, у цинізмі і спробах піару.

Сама глава МОЗ не вірить, що в Раді достатньо голосів для її відставки. Вона підкреслила, що її підтримують Гройсман і президент Петро Порошенко, тому звільнятися не планує.