5 липня на 81-му році життя пішов з життя Георгій Романовський, колишній ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.


У період з 1993 по 2008 роки Георгій Федорович був ректором МКІ-УГМТУ-НУК. Під його керівництвом університет в квітні 2004 року отримав статус “Національний”.Георгій Романовський мав близько 300 публікацій у вітчизняних і зарубіжних виданнях, був автором понад 30 винаходів, а також автором низки монографій і навчальних посібників. Йому присвоєно звання заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, почесного громадянина міста Миколаєва

Георгій Федорович був засновником і першим президентом Академії наук суднобудування України. Він був дійсним членом Королівського інституту кораблебудування і інституту морських інженерів Великобританії, академіком Королівської академії докторів Іспанії, академіком Академії інженерних наук України, Академії наук технологічної кібернетики України, Академії наук Вищої школи України та Міжнародної академії наук, технологій та інжинірингу.