Соціальної бази в нинішніх фейкових мітингах немає. Вийшли ті, кого вивели, і які не можуть пояснити своєї присутності, за що вони стоять, і за що борються. Це політична акція, яка може бути направлена на те, щоб добитися дострокових виборів або виконати російське замовлення щодо плану "Шатун".
Таку думку висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи мітинги в центрі Києва, передає Корупція.Інфо
За його словами, є імовірність, що це пов’язано саме з російським сценарієм "Шатун", направленим на дестабілізацію ситуації в нашій країні. Особливо, якщо взяти до уваги те, хто стоїть за такими акціями, то це умисна дискредитація, ініційована Росією.
Дуже помітно, що на акції вийшли ті, хто не тільки 200 тисяч, а навіть і однієї гривні не мав на банках. Серед мітингувальників, які вийшли до Нацбанку, дуже багато людей сумнівної зовнішності. Їх зібрали деякі політики, – вважає експерт.
На переконання Чорновола, у вкладників, які мали гроші в "поганих" банках, взагалі не було особливих мотивів для участі в акціях.
Зокрема, зазначає політолог, тим, в кого є вклади до 200 тисяч гривень, повернуть гроші через Фонд гарантування вкладів. Тому ця частина вкладників не має стимулів виходити на акції протесту.
Є друга частина, хто насправді мав не вклади, а взяв участь у фінансовій піраміді банку "Михайлівський".
В будь-якій країні їм би сказали, що це цілком їхня проблема. В Україні, вочевидь, очікуючи, що на цьому спекулюватимуть, а також через те, що серед вкладників опинилося дуже багато ветеранів АТО, був прийняти закон. Ним визначено, що цим людям одноразово повернуть втрачені кошти в фінансовій піраміді. Отже, у них теж немає соціальної бази протесту, – вважає Чорновіл.
Ще одна група, за словами експерта, ті, в кого вклади більше 200 тисяч гривень. Тобто все, що понад цієї суми, таким вкладниками доведеться чекати в черзі повернення конфіскованих коштів і активів банків. Це може затягнутися.
Але людей, в яких понад 200 тисяч гривень банківський вклад, рідко побачиш на акціях протесту. Вони шукають інші способи повернути гроші. А на акцію витягли відвертих бомжів, – зазначив він.
Водночас, на думку Чорновола, протести провалилися. Українці показали, що їх навіть за гроші важко стимулювати на вихід на подібні акції.