з

Співробітники Служби безпеки України затримали в одному з сіл Попаснянського району Луганської області інформатора бойовиків – пенсіонера правоохоронних органів.

Про це сьогодні, 3 жовтня, повідомили у прес-центрі Служби безпеки України, передає Корупція Інфо

Чоловік “працював” на представників ГРУ Генштабу Міноборони Росії, які оформлені “радниками” одного з незаконних збройних формувань терористів в окупованому Стаханові. Він інформував кураторів про чисельність, дислокацію, озброєння, переміщення військової техніки та підрозділів Збройних Сил України вздовж лінії розмежування.

Агент терористів використовував посвідчення діючого офіцера міліції, завдяки чому залучав місцевих мешканців для збирання інформації начебто в інтересах правоохоронців. Співробітники спецслужби встановили, що за вказівкою російських спецслужб, він мав налагодити канал постачання зброї та вибухівки з окупованої території для організації серії терористичних та диверсійних актів у населених пунктах.

з2

Під час обшуків у інформатора виявлено також арсенал зброї та значну суму коштів у вітчизняній та іноземних валютах. Він зберігав у себе бойовий пістолет ТТ, два Макарова, автомат, два карабіни та сім рушниць, понад 1,3 тисячі набоїв різного калібру, детонатори для гранат, а також професійні оптичні пристрої, ящик військових димових шашок,  тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (Створення терористичної групи чи терористичної організації).

Тривають невідкладні оперативно-слідчі для встановлення всіх осіб, задіяних колишнім правоохоронцем для збирання та передачі терористам інформації.