Сьогодні, 7 грудня, о 4.21 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на дільниці переробки відходів рафінації на території приватного підприємства “Майола” у селі Ставчани Пустомитівського району. 

майола

Займання виникло на 2-му поверсі. На підприємстві спрацювала автоматична пожежна сигналізація. Чергові працівники цеху одразу зателефонували до Служби порятунку. Паралельно з цим, до прибуття вогнеборців, працівники підприємства намагалися самотужки ліквідувати займання за допомогою первинних засобів пожежогасіння. На момент прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів вогонь охопив практично весь другий поверх. Відбувся обвал частини конструкцій та обладнання дільниці.

Складність пожежі полягала у тому, що для території підприємства характерна щільна забудова. Існувала загроза перекидання полум’я на сусідні будівлі і споруди, що могло спричинити більш масштабну пожежу.

майола1

У технологічному процесі виробництва використовувалася сірчана кислота. Внаслідок пожежі виникла небезпека руйнування реакторів, у яких містився розчин даної кислоти. У випадку їх розгерметизації, існувала загроза потрапляння випарів даної небезпечної речовини у довкілля.

Після повної ліквідації пожежі фахівці групи спеціальних робіт із радіаційного, хімічного та біологічного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області здійснили заміри повітря на наявність небезпечних випарів. В результаті аналізу встановлено, ще перевищення гранично допустимої концентрації випарів сірчаної кислоти немає.