Конфлікт розгорівся в селі Малехів Жовківського району, що лише за сім кілометрів від Львова. Напередодні сільська рада, а також священик у церкві вирішили перейменувати вулицю Нову на честь загиблого героя АТО 28-річного Тараса Дороша. Однак знайшлося кілька мешканців, які з цим не погодилися і через суд вимагають скасувати це рішення.

– Тарас Дорош жив на цій вулиці, пішов на фронт майже з перших тижні війни, служив у батальйоні «Львів», – розповідає заступник керівника «Народної самооборони Львівщини» Сергій Дзядик. – Так, він пішов добровольцем, за гроші, але не побоявся захищати цілісність нашої батьківщини. 14 січня він загинув від кулі снайпера біля Станиці Луганської. Того дня ми привозили до них у частину вертеп, він дивився, колядував з нами, а за якихось 10 годин його не стало. Тому якщо вже є рішення сільради про перейменування вулиці на його честь, то для чого його скасовувати? Це порочить честь і гідність нашого земляка! Навіть його батьки, дружина просять цього не робити. Як то кажуть, краще б не починали.

Однак, як виявилося, на вулиці Новій є кілька точок малих підприємств. І у разі перейменування вулиці, їх власникам доведеться переробляти багато документів, а це зайві витрати та перевірки.

– От вони і підговорили кількох селян звернутися до суду, – резюмував Сергій Дзядик. – Хоча у день похорону Тараса зустрічали на колінах.

Щоб домогтися свого, 9 липня від самого ранку активісти прийдуть під стіни районного суду, щоб рішення про перейменування вулиці не скасовували.