наручники

Військова прокуратура розслідує дві кримінальні справи стосовно працівників Генеральної інспекції, які брали участь у розробці операції із затримання підозрюваних у корупції прокурорів Володимира Шапакіна і Олександра Корнійця.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив заступник генпрокурора Віталій Касько, передає Корупція Інфо

"Як мінімум, дві справи розслідує Військова прокуратура стосовно працівників Генеральної інспекції. Ці абсолютно надумані кримінальні провадження є засобом психологічного тиску на прокурорів і слідчих", – сказав він.

Окрім того, за словами Каська, одну кримінальну справу стосовно слідчих намагаються реанімувати через суд "за певною схемою".

"Вона стосується наших слідчих, прокурорів, працівників СБУ і суддів апеляційного суду. Ця справа була закрита після громадського розголосу на другий день після порушення. Тепер якимось чином постанова про закриття цього провадження опинилася у підозрюваного Володимира Шапакіна, який не має жодного відношення до цієї справи, і оскаржив її в суді. Тобто це така собі "схема" відновити кримінальне провадження стосовно наших прокурорів, але вже через суд", – зазначив прокурор.

Нагадаємо, 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ були затримані заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць та перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакін. Їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі терміном від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію та конфіскацію майна).

Під час обшуків у них виявлено понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли 65 діамантів.

Печерський райсуд обрав запобіжний захід для Шапакіна та Корнійця у вигляді тримання під вартою з розміром застави 6,4 млн грн для першого та 3,2 млн грн – для другого. Обидва підозрюваних внесли заставу та вийшли із СІЗО.

16 липня Генпрокурор звільнив з органів прокуратури підозрюваних у хабарництві Корнійця і Шапакіна із позбавленням класних чинів.