В Сполучених Штатах Америки вважають, що разом із союзниками належним чином забезпечили Україну військовою допомогою для проведення довгоочікуваного контрнаступу Збройних Сил України.
Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
“Ми дуже задоволені, що станом на зараз задовольнили потреби України для проведення її контрнаступу. Коли вони його почнуть, залежить від них, але ми впевнені, що зробили все можливе, і коли я кажу “ми”, я маю на увазі не лише США, але й наших союзників і партнерів”, – сказав Кірбі.
Він додав, що має на увазі не лише системи протиповітряної оборони, а й бронетехніку, артилерію, боєприпаси та військові навчання, яких у міру просування Збройні Сили України потребуватимуть ще більше.
“Бойові дії – річ динамічна, і маємо бути певними, що ми також динамічно готові підтримувати їх надалі. Отже, ми багато чого зробили й готові продовжувати багато чого робити впродовж наступних днів і місяців”, – запевнив представник Білого дому.
Зазначимо, що днями Сполучені Штати оголосили вміст військового пакета допомоги Україні на понад 300 мільйонів доларів. Про нього було заявлено раніше. Джон Кірбі розповів, з чого саме цей пакет складається з:
ракети для ЗРК Patriot;
ракети AIM-7 Sparrow класу “повітря – повітря” для ведення повітряного бою. Ці ракети Україна отримає вперше;
ПЗРК Stinger;
ЗРК Avenger;
боєприпаси для HIMARS;
артилерійські снаряди калібру 105 та 155 міліметрів;
танкові снаряди калібру 105 міліметрів;
високоточні авіаційні боєприпаси;
некеровані авіаційні ракети Zuni;
боєприпаси для безпілотників;
гранатомети АТ-4;
30 мільйонів патронів;
системи розмінування;
прилади нічного бачення;
запчастини та різне польове обладнання.
Також Кірбі також заговорив про справедливий мир для України.
“Ми зосереджені на роботі з нашими українськими колегами щодо реалізації їхньої пропозиції з 10 пунктів встановлення справедливого миру. І ми побачимо, до чого це призведе”, – сказав Кірбі.
За його словами, Штати хочуть допомогти Україні, щоб мирні пропозиції, незалежно від того, хто їх висунув, змогли забезпечити стійкий мир.
І це, як повідомляє Кірбі, мусить мати підтримку з боку президента України.
В свою чергу колишній посол України у Сполучених Штатах Америки Олександр Моцик виразив впевненість в тому, що найближчим часом Україна отримає такі необхідні ATACMS та іншу надважливу зброю для захисту нашої країни від терористичних атак Російської Федерації.
ATACMS – це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою. Він може вражати цілі на відстані від 165 до 300 км.
“З кожним кроком Америка все більше допомагає. Є, звичайно, бажання, щоб ми отримували все відразу й у тих кількостях, які потрібні і тої якості, яка потрібна. Я думаю, що ATACMS нададуть Україні так само як і були надані інші системи”, – сказав Олександр Моцик.
Він згадав, що Україна починала зі Stinger та протитанкової зброї, а зараз маємо весь спектр озброєння.
“Звичайно, ми хотіли б, щоб темпи поставки зброї і її кількість були більшими. Це дозволило б нам швидше розв’язувати задачі на фронтах та зменшити кількість жертв, що найголовніше насьогодні. Але тут очевидно спрацьовує фактор обережності. Путін фактично зараз затиснутий, як пацюк, у кут, але він володіє ядерною зброєю. США та інші західні країни про всяк випадок думають, щоб у нього не “поїхав дах” і він не зробив би чогось фатального”, – підкреслив дипломат.