Народ України здатний «згенерувати таку кількість підтримки всередині країни, яка практично унеможливить будь-який успішний сценарій із її захоплення», заявив в ефірі передачі Радіо Свобода «Суботнє інтерв’ю», колишній міністр оборони, голова правління Центру оборонних стратегій Андрій Загороднюк.

«Ми захищаємо свою країну. Ми розуміємо, що ми маємо справу з екзистенційною загрозою для України, загрозою для її існування. Тому ми тверезо оцінюємо ситуацію. Ми впевнені, що в нас є спроможності зробити перебування будь-якого окупанта на нашій землі абсолютним пеклом, зробити так, щоб вже ніхто й ніколи не захотів сюди заходити», – вважає безпековий аналітик.

Андрій Загороднюк нагадав, що всі соціологічні дослідження показують, що більшість громадян України «не мислять, не бачать себе під Російською Федерацією».

«Величезна кількість людей готові брати зброю в руки, або якимось іншим чином допомагати армії чи руху опору і територіальній обороні, щоб витримати Україну. Тобто їх абсолютно тут не чекає швидка переможна війна, а тому й логічної причини починати війну для них немає», – сказав колишній міністр оборони.

Також, аналітик висловив впевненість у готовності Збройних сил України дати відсіч агресору.

«Психологічний стан ЗСУ абсолютно нормальний. Вони готові до захисту країни. Тут не треба навіть і думати про інше», – стверджує Загороднюк.

Варто зазначити, що територіальна оборона є дієвим інструментом захисту країни від зовнішніх загроз, і її обов’язково треба створювати в Україні.

Таку думку ветеран АТО, керівник благодійного фонду “Мир і КО” Мирослав Гай, про що він сказав під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Загострення на кордоні з РФ, що очікує Україну. Розбудова територіальної оборони та її готовність”.

На думку Гая, спротив місцевого населення російському вторгненню у 2014 році є гарним прикладом ефективності територіальної оборони.

“Міста й адміністративні будівлі захоплювали спеціально навчені групи російського спецназу, потім їх передавали так званій самообороні, які насправді були і регулярні мілітарні формування РФ. І в тих місцях, де відповідальне й патріотичне місцеве населення взялося за звичайну мисливську зброю і захистило свої адмінбудівлі, там противник, бачачи, що немає підтримки населення, дуже швидко відмовився від своїх планів”, – зазначив Гай.

Він вважає територіальну оборону дієвим інструментом захисту від зовнішніх загроз.

“Якщо подивитися на наших сусідів, зокрема, в Польщі, то там у кожному воєводстві мають уже навіть не по одній, а по дві бригади територіальної оборони. І під час штучної міграційної кризи на кордоні територіальна оборона залучалася, посилюючи збройні сили Польщі. Якщо подивимось на інші країни, які межують з РФ, територіальна оборона всюди стає дієвим інструментом”, – вважає Гай.

Під час круглого столу обговорювався стан ТрО в Україні та готовність до можливої військової ескалації з боку РФ.

Крім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії”. Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.