186780

На сайті президента з'явилася петиція з вимогою захистити свободу слова і реформувати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Автором петиції є правозахисник Семен Глузман.

Петицію подано 6 жовтня 2015 р. Для отримання відповіді від президента необхідно набрати 25 тис. голосів. Проголосувати за петицію можна за посиланням.

"Я не хочу, щоб мені влада пояснювала, що мені дивитися і що мені не дивитися. Це якась абсолютно незрозуміла мені наступальна боротьба зі "112-м" каналом. Нормальний, людський канал, і його цікаво дивитися. Я знаю інше: потрібно говорити, потрібно писати, треба щось робити. Це наша країна ", – прокоментував Глузман свою ініціативу телеканалу" 112 Україна ", передає Корупція.Інфо.

Наводимо повний текст петиції:

"По суті, я хотів лише одного – свободи слова в моїй країні, яка тоді називалася Радянським Союзом. Дуже хотів. І в результаті отримав свій чималий тюремний строк. Я дуже не хотів читати, слухати і бачити те, що нав'язували мені тисячі партійних ідеологів та інших таємних і явних "фахівців".

Сьогодні, через півстоліття, я не хочу бачити і слухати тільки те, що мені пропонує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Наприклад, мені не подобається шоу Савіка Шустера (там завжди дуже багато Нестора Шуфрича і його братів по розуму), але я можу НЕ дивитися його шоу самотужки, без допомоги членів Нацради.

І мені дуже подобається дивитися і слухати "112-й" канал, незважаючи на явну нелюбов до нього членів Національної ради. Але мені не подобається, що Нацрада має надмірну зону компетенції, регламентуючи те, що насправді маю регламентувати я – телеглядач і радіослухач. Подібну зону надмірної компетенції мали радянські психіатри, які ставили діагноз за живописним полотном відступників від канонів соцреалізму.

Так не повинно бути. Думка президента України та провладної парламентської більшості не може бути єдиною і визначальною при формуванні технічного (а не ідеологічного!) органу – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Саме тому я прошу своїх співгромадян, які бажають жити в демократичній державі, а не в релікті СРСР, який відійшов у небуття, ініціювати створення законопроекту про іншу, по-справжньому демократичну Національну раду, де, приміром, буде такий склад членів:

– двоє представників Верховної Ради України. Один – від владної коаліції, один – від опозиції;

– двоє представників від президента України;

– двоє представників від журналістських громадських організацій;

– двоє представників від мовників.

Сподіваюся, мої співгромадяни підтримають моє бажання позбавити Національну раду статусу політичного та силового відомства".

Семен Фішельович Глузман

лікар, колишній політв'язень