У неділю, 23 липня, десята колона бійців ПВК “Вагнера” прибула до Білорусі. Цього разу “вагнерівці” обрали інший маршрут, відмінний від попередніх.

Як повідомляє моніторингова група “Беларускі Гаюн”, у колоні найманців глави ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина щонайменше 10 одиниць техніки: КамАЗ тент, кілька “буханок”, мікроавтобус Volkswagen Transporter, щонайменше 6 фур.

Зазначається, що у більшості машин номери або заклеєні, або номерні знаки РФ і так званих “ЛДНР”. До того ж, колону супроводжує ДАІ РБ.

За даними представника Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, наразі приватні військові найманці компанії “Вагнер”, які знаходяться на території Білорусі, не представляють прямої загрози для України. Незважаючи на це, українська воєнна розвідка пильно стежить за діяльністю “вагнерівців” у сусідній державі.

“Наша оцінка проста: на сьогоднішній день прямої загрози немає, але ми готові, ми відслідковуємо все, що пов’язано з “Вагнером”. Це потужний такий компонент, який брав участь у бойових діях, підготовлений. Наскільки вмотивований? Ну, те, що говорив Пригожин, що “ми більше не будемо воювати на території України” – будемо мати надію, що буде це так. Будемо слідкувати, що далі буде з “Вагнером”, тому що це потужний елемент в системі присутності РФ за кордоном”, – зазначив Скібіцький в інтерв’ю “Ми-Україна”.

За його словами, наразі ключовим питанням у контексті присутності найманців ПВК “Вагнер” у Білорусі є те, яким буде характер їхньої діяльності на території сусідньої держави.

“Необхідно визначитися, який буде характер діяльності “Вагнера” на території Білорусі. Чи це буде хаб для ротації та для підготовки виконання своєї місії за кордоном – в Африці, на Близькому Сході, тому що понад рік не було ротації. Поки “Вагнер” воював на нашій території, ротації не проводились. Зараз пішов цей процес. Будемо спостерігати”, – розповів представник ГУР.

Скібіцький також зауважив, що перебування “вагнерівців” на білоруській землі супроводжуватиметься потужним інформаційним шумом, який супроводжуватиметься новинами про те, що найманці беруть участь у навчаннях чи виступають як інструктори у підготовці білоруських військових. Однак, як підкреслив представник ГУР, до цього масиву інформації необхідно підходити виважено.

Тим часом наші бійці гідно тримають оборону і продовжують очищувати нашу землю від окупантів.

Авіація сил оборони за добу завдала 3 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також, нашими захисниками було знищено 4 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 1 командний пункт, 1 засіб протиповітряної оборони та 1 станцію РЕБ ворога.

Російські окупанти продовжують грабувати мирне населення, привласнюючи зерновий урожай мирних громадян України. Так, в населеному пункті Пришиб Запорізької області, з території агропідприємства за допомогою дизельних локомотивів  російські окупанти вивозять велику кількість вантажних вагонів з різними типами зернових культур.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

На цих ділянках фронту тривають важкі бої. Зокрема, впродовж доби відбулось 27 бойових зіткнень.

Так, на Лиманському напрямку росіяни безуспішно намагалися наступати в районі Торського Донецької області, а на Шахтарському – в районі Новомихайлівки.

Крім того, на Бахмутському напрямку під щільним вогнем артилерії ворога українські військові успішно відбили атаки в районах Богданівки, Кліщіївки та північно-східніше Оріхово-Василівки Донецької області.

Також, за даними Генштабу, на Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районах Красногорівки та Мар’їнки.