ca897ed1e27b56078a7e811712dcd80baeea84f3

Прикордонники усе частіше стали фіксувати факти контрабандної діяльності на західному напрямку з використанням літальних апаратів. У Державній прикордонній службі України це пов’язують із активізацією боротьби із контрабандистами. Про це у коментарі УНН розповів прес-секретар ДПСУ Олег Слободян, передає Корупція.Інфо.

За його словами, зараз проводиться кілька серйозних операцій щодо протидії злочинності на кордоні. Одна з операцій здійснюється спільно з колегами-прикордонниками країн ЄС та українськими правоохоронними органами. У результаті співпраці зі словацькими прикордонниками 17 вересня було затримано літак на словацькій стороні.

Що саме перевозили даним літаком: контрабандні товари чи нелегалів – буде встановлено у результаті подальших слідчих дій.

18 вересня поблизу Мукачевого на Закарпатті було затримано дельтаплан, його пілота та автомобіль одного з організаторів цього каналу. Під час посадки пілот зрозумів, що потрапив до поля зору правоохоронців, тому викинув прилад GPS, щоб не можна було вирахувати координати його польоту. Водночас, даний факт додатково дає можливості стверджувати, що дельтаплан використовувався для злочинної діяльності. Організатори обох каналів встановлені. Затримано семеро осіб – усі вони громадяни України.

Коментуючи інформацію щодо загибелі одного з пілотів затриманого у с. Нижній Грушов (Словаччина – ред.) літака, Олег Слободян наголосив, що подія сталася не на українській території, тому компетенцією коментувати чи підтверджувати даний факт має словацька сторона. Однак зауважив, що виходячи з офіційних версій словацьких прикордонників, то ймовірно, що аварія літака, яка потягла за собою загибель пілота, дійсно мала місце.

Прес-секретар ДПСУ зазначив, що обмін інформацією між прикордонними службами сусідніх держав ведеться постійно.
За словами О.Слободяна, в останніх два місяці контрабандисти активно стали використовувати малі літальні апарати для своєї злочинної діяльності. Це пов’язано з масштабним наступом правоохоронних органів на контрабандистів Закарпаття, який мінімізував можливості переправляти контрабанду автошляхами через пункти пропуску.

"Проблемою залишається те, що літальні апарати майже не фіксуються засобами технічного спостереження, особливо, коли польоти відбуваються вночі. З метою боротьби з такими випадками, на кордон були надіслані кілька додаткових груп державної прикордонної служби, у складі яких працюють професійні авіатори спільно з правоохоронними органами. Також була проведена робота з відстеження можливих місць для зльотів та посадки та перевірки усіх літальних засобів, що є у регіоні, встановлення осіб, які могли бути причетними до відповідних протиправних дій на кордоні", – сказав О.Слободян.

Результатом спільної роботи прикордонників держав-сусідів є затримання організаторів, пілотів та засобів здійснення злочинних дій.