Для розслідування справи про розкрадання газу народним депутатом Олександром Онищенком, якого оголосили у всеукраїнський розшук, НАБУ залучить Інтерпол. Про це на прес-конференції заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає Корупція.Інфо

Сам Онищенко зараз знаходиться у Лондоні та обіцяє подати позов у Євросуд з прав людини проти українських правоохоронців за «політичне переслідування».

«Ми закінчуємо переклад інформації для Інтерполу, після цього ми почнемо з Інтерполом активну взаємодію щодо Онищенка», — сказав Ситник.

Але в НАБУ слабо вірять, що Онищенка вдасться екстрадувати в Україну. «Я вивчав цю ситуацію, і фактично не було випадків, щоб Британія когось видавала», — визнав директор Антикорупційного бюро.

Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Загалом по його справі зарештовано майна на 315 млн грн.

5 липня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Онищенку.

Сам Онищенко заявив, що перебуває у Лондоні та попросив Великобританію надати йому притулок. Він також запропонував слідству допитати його у Лондоні.

10 серпня Онищенко оголосили у всеукраїнський розшук.