дельта

Національний банк прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Дельта Банк".

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку, передає Корупція Інфо

"Національний банк України 2 вересня 2015 р. за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення №664 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Дельта банк". "Дельта Банк" був віднесений до категорії проблемних у жовтні 2014 р., а 3 березня було прийнято рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних (постанова від 02.03.2015 р. №150)", – йдеться в повідомленні.

Головною причиною віднесення АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних, ефективних і належних заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства України.

"З урахуванням системного значення АТ "Дельта Банк" Міністерство фінансів і НБУ всебічно обговорювали плани реструктуризації банку та можливої участі держави в рекапіталізації. Але враховуючи незадовільний стан активів банку регулятор був змушений прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним", – наголошується в повідомленні.Нагадаємо, Нацбанк відніс "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних. Нацбанк підкреслив, що головною причиною такого рішення стало неприйняття власником банку своєчасних, ефективних і належних заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства України. При цьому регулятор зазначив, що 94% всіх вкладників "Дельта Банку" мають вклади в межах гарантованої ФГВФО суми 200 тис. грн. Таким чином, вони отримають свої вклади в повному обсязі. Кількість таких вкладників становить 554 тис. людей. Пізніше Фонд продовжив до вересня термін тимчасової адміністрації в "Дельта Банку".

Зазначимо, Фонд призупинив виплати вкладникам з 15 вересня. Поки немає інформації про поновлення виплат. Загальна сума виплат Фондом гарантування вкладів 554 тис. вкладникам банку оцінюється в 13,1 млрд грн, однак загальна сума його зобов'язань фізичним особам на 1 квітня 2015 року становила 28,97 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті – 18,18 млрд грн. Раніше повідомлялося, що банк контролюється колишнім заступником голови правління "Укрсоцбанку" Миколою Лагуном.

Нацбанк також повідомив, що станом на 5 жовтня в Україні функціонував 121 банк (без обліку неплатоспроможних банків), з них 39 банків з іноземним капіталом. Всього на сьогодні у категорії неплатоспроможних знаходиться 8 банків, у стадії ліквідації – 58 банків.‡агрузка...