У разі необхідності Верховній Раді України потрібно бути готовою розглянути питання про запровадження надзвичайного стану в прикордонних областях або районах. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час виступу в парламенті.
“Оцінка всього комплексу ризиків та загроз міграційної кризи спонукає до висновку: у разі необхідності Верховній Раді України потрібно бути готовою розглянути питання про запровадження надзвичайного стану у прикордонних областях або в прикордонних районах”, – сказав він.
Водночас, глава МВС зазначив, що наразі поки що такої потреби немає.
За його словами, до захисту державного кордону Україна підходитиме максимально гуманно з дотриманням усіх норм гуманітарного права щодо нелегальних мігрантів. Водночас Монастирський заявив, що при цьому не допускатиметься посягання на життя та здоров’я правоохоронців, а також невмотивована агресія спеціально задіяних провокаторів.
Наразі визначені місця дислокації особового складу для посилення Прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції, визначена взаємодія з іншими підрозділами територіальної оборони, громадських формувань з охорони громадського порядку.
“Саме вони будуть в координації захищати наш державний кордон. Ми бачимо, для цього буде необхідність”, – повідомив Монастирський.
При цьому він зазначив, що до охорони кордону з Білоруссю військових зі Сходу та Півдня залучати не планують.
“Не планується під час залучення додаткових сил залучення сил зі Сходу та Півдня України. Все, що передбачено, воно там залишається, люди залишаються захищати Україну”, – наголосив Монастирський.
Заходи безпеки на кордоні
До чергувань залучили 15 вертольотів, 2 літаки та 44 БПЛА;
прикордонники провели навчання з опрацюванням різних сценаріїв. За 2 тижні відбудуться польові навчання різних сил засобів для протидії напливу мігрантам;
до охорони держкордону залучать тактику ешелонного прикриття. Перший склад буде без зброї, лише у засобах захисту;
у разі агресивних дій мігрантів, які загрожуватимуть життю прикордонників, другому ешелону дозволили використовувати вогнепальну зброю.
Прикордонників розмістять у базових точках вздовж кордону. Звідти вони мають досягти критичних точок за 30 – 60 хвилин.
До речі, 19 листопада уряд створить міжвідомчий координаційний штаб протидії міграційній кризі. Невдовзі визначать його склад.
Як прикордонники комунікуватимуть з мігрантами
Для інформування мігрантів про неприпустимість перетину кордону України, правоохоронці використовуватимуть мобільні пристрої звукопідсилення. Крім того, українські оператори зв’язку надсилатимуть біженцям попередження у sms англійською та арабською мовами.
Штучною міграційною кризою керують російські спецслужби. Це перший етап, а другий залежить від реакції Євросоюзу. Кремль завдасть максимальної шкоди. Ми зобов’язані реагувати й перешкоджати,
– попередив Монастирський.
Він наголосив, що надійною протидією агресії є будівництво належного кордону України по всій протяжності. Найперше – з Білоруссю та Росією.