zzz

Розглянемо найпопулярніші способи електронного злодійства з пластикових карт.

Крадіжка через безконтактну оплату

Нещодавно один з користувачів Фейсбуку написав, як зустрів у метро чоловіка з терміналом для зчитування з банківських карт. Невже застукав злодюжку за роботою і він списував гроші за допомогою безконтактних способів оплати (коли не треба проводити картою по терміналу)?

Йду в магазин. На касі термінал. Я (з дозволу касира) вожу кишенею з картою по зчитувачу. Через 10 секунд безуспішних спроб згадав, що у мене лежать разом три різні кредитки. Забираю зайві. Але і з другого разу розплатитися не зміг. Зате варто було вийняти пластик з сумки і піднести до терміналу, як він тут же прийняв платіж.

– Безконтактна оплата – найбезпечніший спосіб в світі. До речі проводиться вона не тільки через картку, але і через смартфон: телефон прикладається до терміналу і в зашифрованому вигляді передає дані на чіп. Перехопити їх неможливо, – пояснює керівник прес-служби Приватбанку Олег Серга.

Але що заважає шахраям водити в метро по сумках терміналами? За словами Серги, на ринку такий апарат просто так не купиш, його оформляють тільки юридичній особі і тільки в банку.

– Якщо навіть людина вкрала прилад, наприклад, в кафе, і йому вдалося зчитати гроші з чужої картки, то надійдуть вони на рахунок кафе, а не на його особистий, – пояснює фахівець. – Якщо ви взяли термінал на своєму підприємстві і пішли з ним "працювати" в метро, ​​то відповідати за це буде компанія. Зараз у всіх стоїть СМС-оповіщення. Людина відразу побачить, що з його карти були списані кошти. Треба звернутися в службу підтримки свого банку і заявити, що платежу не було. Кошти відразу повернуть. Їх спишуть з рахунку юрособи.

До речі, безконтактні платежі, які не потребують підтвердження, розраховані максимум на 200 гривень.

Втім, залишаються інші прийоми відбирання грошей, які відмінно діють.
Ми повторили експеримент. Це тільки здається, що терміналом можна спритно обчистити через кишеню або сумку.

24149205

Фальшиві обновлення

В кінці минулого року з'явилася інформація, що шахраї навчилися викрадати дані банківських карт через WhatsАpp. Користувачів всього світу попередила Асоціація банків Сінгапуру.

З'ясувалося, зловмисники використовують вірус, який поширюється через підроблені оновлення для додатка. При установці липових оновлень програма вимагає введення персональних даних, в тому числі даних банківських карт. Після цього вбудовані віруси відправляють інформацію шахраям.

Крім того, за допомогою вже модифікованої програми кіберзлочинці здатні перехоплювати одноразові СМС від банків для підтвердження покупки по кредитці.

ЯК захиститися:

Не треба вводити дані своєї банківської картки де попало. WhatsАpp (або Фейсбук, ВКонтакте) – явно не ті додатки, які офіційно можуть вимагати дані банківських карт клієнтів.

Скіммери

Один з основних видів злодійства з кредиток – кардинг. Це коли аферисти отримують дані банківської картки, а потім знімають з неї всі гроші.

Зазвичай секретну інформацію крадуть за допомогою так званих скімерів. Це спеціальна накладка на банкомат. Одна частина ставиться на щілину, куди потрібно засовувати пластик. Друга – на клавіатуру, де вводиться ПІН-код.

Перша накладка копіює магнітну стрічку, друга запам'ятовує пароль до карти. Всю потрібну інформацію шахраї отримують по бездротовому зв'язку. Далі злочинцям залишається записати дані кредитки їх жертви на порожню болванку. І можна з цим йти за покупками. А найдивовижніше, що скімери вільно можна купити через інтернет.

ЯК захиститися:

    Якщо ви користуєтеся часто одним і тим же банкоматом, запам'ятайте, як виглядає панель управління – при щонайменшій зміні скаржтеся в службу безпеки банку.
    Всі банкомати антивандальні, деталі кріпляться дуже надійно. Скіммер же легко ставиться і легко знімається. Поколупайте приймач для карт або клавіатуру. Якщо накладка відвалиться, значить, попрацювали злочинці.

Пастка для грошей

Прийом називається Cash Trapping (пастка або захоплення готівки). Шахраї заклеюють віконце видачі грошей банкомату планкою, яка схожа з банкоматом за кольором і фактурою. Планка всередині з двостороннім скотчем. На цей скотч вона кріпиться, і до нього ж прилипають гроші користувача.

Далі жертва вставляє карту в банкомат і замовляє необхідну суму. Чути, як апарат відраховує купюри, але їх самих не видно. Заважає та сама накладка.

Шторка відділення видачі грошей закрита, але купюри в цей пристрій подаються і 30 секунд там лежать. Далі вони повертаються назад в банкомат. При цьому, зіткнувшись зі скотчем, частина грошей прилипає до накладки. Після того як клієнт відходить від банкомату, зловмисники знімають накладку і витягають прилиплі купюри.

Не сказати, що спосіб особливо прибутковий, але простий і тому популярний.

ЯК захиститися:

Можна й самому віддерти накладку, якщо гроші не з'являться, а банкомат буде говорити, що готівку треба забирати. Але в цьому випадку ви отримаєте тільки прилип до скотчу купюри, інші повернуться в банкомат, поки ви возитеся. Тому головне – ні в якому разі не відходите від банкомату і відразу телефонуйте в службу підтримки. Фахівці банку відмінно знають, як діють аферисти, вони відразу допоможуть розібратися в ситуації.