Колишнього представника президента в Криму та уповноваженого Кабміну у справах ЄСПЛ Бориса Бабина підозрюють в розкраданнях. Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро підготували йому підозра.
Про це Бабин написав в Facebook 22 січня.
“Сьогодні САП і НАБУ спробували вручити мені підозру по ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – Ред.) Через мою діяльність на посаді урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ”, – заявив він.
При цьому Бабин зазначив, що антикорупційні органи не випадково вибрали для цього День возз’єднання. “Обрана для цього замовниками цього шоу дата Дня Соборності також красномовна. Підозра цю розцінюю як найвище визнання своєї діяльності в 2014-2020 з протидії агресору”, – додав він.
За даними УП, мова може йти про справу “Золотого мандарина”. У ньому НАБУ розслідує можливе зловживання владою посадовими особами Міністерства юстиції та розтрату 54 мільйонів гривень. Засоби виводилися через компанію “Золотий мандарин ойл”, яку пов’язують з колишнім нардепом Георгієм Логвинського.
У Мін’юсті стверджують, що виплатили гроші за рішенням Європейського суду з прав людини і зробили це законно. В матеріалах справи від 2018 згадується і урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ.
У 2015 році він (на той момент посаду займав Бабин) отримав від “Золотий мандарин ойл” пропозицію мирно врегулювати спір між цією компанією та “Київенерго”. Пов’язана з Логвинського фірма пішла в ЄСПЛ через нібито боргу на більш ніж 38 мільйонів гривень.
“Золотий мандарин” запропонував мирне врегулювання, і Бабин, за даними слідства, на нього погодився.
Слідство вважає, що урядовий уповноважений, “діючи за попередньою змовою з посадовими особами Міністерства юстиції України, представниками юридичних осіб приватного права, знаючи про розмір реальної заборгованості ПАТ” Київенерго “перед ТОВ” Золотий мандарин ойл “всупереч інтересам служби” одноосібно від імені уряду пообіцяв виплатити приватній фірмі борг.
У зв’язку з “мирним врегулюванням спору” ЄСПЛ зняв справу з розгляду і зобов’язав Україну заплатити “Золотому мандарину”. Після цього компанія отримала понад 54 мільйонів гривень.
У свою чергу “Золотий мандарин” використовував гроші не для погашення своєї 700-мільйонну заборгованість перед Родовід Банком і не для своєї господарської діяльності, а нібито переказав на рахунки пов’язаних фізичних осіб і, ймовірно, фіктивних фірм.
Уже в 2019 році глава САП Назар Холодницький забрав справу “Золотого мандарина” у прокурора Сергія Козачина. За його словами, прокурор нібито ще з лютого 2018 року обіцяв висунути підозри у справі, а в квітні того ж року повинен був завершити розслідування, але не зробив цього.