Україна і РФ можуть стояти за крок до миру, адже Китай уже майже згоден пристати на умови США та кинути диктатора Володимира Путіна. Політолог Андрій Піонтковський розповів, чому візит секретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена до Китаю надважливий та як він може вплинути на війну в Україні.

За його словами, з’явилася серія статей з китайської сторони щодо дуже негативних перспектив з боку Росії. Крім того, Піонтковський навів приклад статті видання The Economist професора пекінського університету Фена Юйцзюня. Це означає, що Китай не бачить перспективи перемоги РФ та буде сприяти миру не на користь свого фальшивого союзника, опираючись лише на свої інтереси.

«Він набагато оптимістичніший, ніж ми. Він доводить, що війна буде виграна Україною і це сильно змінює всю обстановку Євразії. У той же час, у російських ЗМІ з’явилася серія дуже різких антикитайських статей», — заявив експерт.

Також Піонтковський розповів про те, чому ж американці не готові були піти на такий крок, але зараз Блінкен намагатиметься повторити маневр Кісенжера навпаки.

«Зараз приходить розуміння, що Путін набагато небезпечніший за Китай. Але після виступу Байдена, Сі Цзіньпін відреагував дуже грамотно. Але зараз у Китаю дуже складне становище — 2 роки без американських інвестицій і технологій. Мені здається, що зараз ось дозріла атмосфера для сенсаційного перевороту в китайсько-американських відносинах», — повідомив він.

Нагадаємо, візит Блінкена до Китаю 24-26 квітня відбудеться на тлі серйозного занепокоєння США з приводу підтримки КНР Росії.

Відомо, що держсекретар Сполучених Штатів матиме низку зустрічей із високопосадовцями в Шанхаї та Пекіні.

Сам Блінкен говорить, що має три основні цілі під час поїздки до Китаю:

-досягти прогресу в ключових питаннях;

-чітко та відверто висловити занепокоєння щодо двосторонніх регіональних і глобальних питань;

-домогтися відповідального ставлення до конкуренції.