Копенгаген передає всі свої винищувачі F-16 Україні. Ці винищувачі мають надійти до України цього літа, повідомив посол Данії в Україні, Оле Егберг Міккельсен. СУшкам варто приготуватися, адже їх просто не лишиться в агресорів.

Під час інтерв’ю для одного з каналів дипломату поставили питання про те, чи слід хвилюватися Україні через недавню новину про продаж Данією Аргентині 24 винищувачів цього типу.

«Не хвилюйтеся, літаки для України точно будуть. Це весь наш парк F-16, що зараз виводиться з експлуатації, тому що ми отримуємо нове покоління літаків F-35», —  сказав Міккельсен.

За його словами, частину винищувачів доставлять до Аргентини, але Україна отримає ту кількість, про яку було домовлено.

«Немає чого хвилюватися. F-16 будуть доставлені, як і обіцяли», — підкреслив він.

Влітку минулого року прем’єр-міністр країни Метте Фредеріксен оголосила, що їх передадуть українській армії 19 американських винищувачів F-16.

Варто зазначити, що перший сучасний винищувач F-16 з українськими пілотами, які пройшли підготовку, очікується до початку літа.

Про це повідомив прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кроо перед спеціальним засіданням Європейської ради у четвер, 18 квітня.

Політик із Заходу підкреслив, що ці винищувачі також мають потужний протиповітряний потенціал.

«І тут Бельгія відіграє дуже важливу роль. Тому що саме ми дбаємо про те, щоб українські пілоти були підготовлені. Постачання першого літака з підготовленими льотчиками має відбутися до літа», – заявив де Кроо.