У Черкасах, де мер Анатолій Бонадаренко оголосив про скасування карантину, в понеділок, 4 травня, запрацювали деякі магазини. Ресторани і кафе поки що налякані від перспективою отримати штрафи і працюють тільки на доставку. Деякі салони краси приймають підпільно.

Сам мер перебуває у відпустці. Однак у понеділок він із групою підтримки народних депутатів прийшов до слідчого управління поліції Черкас і намагався прорватися на допит.

“Ні, ми закриті до 11 травня, приходьте після карантину”, – відповіли OBOZREVATEL в “Стиль PRO”. Те ж саме сказали у студії “Флемп”. “Працюємо в закритому режимі. Так, тільки записи”, – підтвердили у бюро краси “Хмари”.

Мешканка Черкас Оксана, яка щойно повернулася з дачі, розповіла, що в місті з’явилися перші маршрутки. “Поки їхали, помітила парочку”, – говорить вона.

“Таких, що зважилися відкрити магазини і кафе, поки що немає. На вулицях чергує поліція і Нацгвардія. Ворота на ринок закриті. Я не бачив, щоб працювали кафе або магазини. Всі поки що чекають. Половина людей ходить у масках. Так, мешканців на вулицях стало значно більше, ніж раніше, люди гуляють у парках “, – розповів місцевий житель Сергій.

Правда, в Черкасах на повну силу працюють магазини електроніки.

“Так, ми відкриті до 18-ї години, приходьте”, – відповіли нам у Brain Computers. До вечора працює і магазин Foxmart. “Ми розташовані на другому поверсі “Епіцентру”, до 19-ї можете прийти”, – запевнили там. Працює і Hitet на вул. Смілянській.

Також відкриті квіткові магазини, можна купити все для саду в ComfortFix. “Ми ніби онлайн, але можете приїхати і вибрати все, що потрібно. Якщо ворота будуть зачинені, скористайтеся дзвінком, охоронець відчинить, попросить одягнути маску, і можете заходити”, – люб’язно запросили в закладі.

А ось ресторани міста поки що не ризикують відкриватися навіть на літніх майданчиках. Усі, кого ми обдзвонили, повідомляли, що працюють тільки на доставку. “Коли дозволять відкритися, ще не знаємо”, – сказали в закладі Forest.

Мер Анатолій Бондаренко вранці 4 квітня разом із депутатами від “Батьківщини” Костянтином Бондаренком та Іваном Крульком прийшли до слідчого управління поліції Черкас. Однак допит, який раніше планувався, перенесли на невизначений час, після карантину.

Сам мер і народні депутати були без масок, за що в мережі їх вже назвали “смертниками”.