Голова Національного банку України Яків Смолій здійснив емоційний вчинок, подавши у відставку, але політика регулятора та уряду після зміни прізвища голови залишиться колишньою.

“На мою думку, відставка голови Національного банку пана Смолія була дещо емоційна. Не хочеться використовувати інші слова. Звичайно, вона сколихнула й Україну, і наших міжнародних партнерів. Правління залишається на місцях, політика Національного банку залишається незмінною”, – запевнив Шмигаль.

Він стверджує, що уряд і президент ніколи не чинили політичного тиску на керівництво НБУ.

Глава Кабміну нагадав, що в день, коли Смолій оголосив про відставку, Україна мала б розмістити єврооблігації на суму $1,75 млрд за рекордно низькою ставкою – 7,3%. “Політично безпідставні” заяви голови НБУ не могли не вплинути на спокій фінансового ринку, заявив Шмигаль.

“Для того, щоб не зіпсувати репутацію України перед нашими інвесторами і зберегти статус надійного учасника і партнера на ринку запозичень, ми були вимушені зупинити цю операцію. Але, звичайно, ми розуміємо, що при призначенні нового керівника ми повернемося до цієї операції і будемо рухатися далі”, – сказав прем’єр.

“Сюрпризів щодо призначення нового керівника не буде. Це пообіцяв президент на зустрічі з представниками банківської спільноти України”, – запевнив Шмигаль.

Окрім цього Шмигаль заявив, що незважаючи на пандемію коронавірусу, Уряд України рішуче налаштований на продовження системних реформ для виходу країни з кризи та подальшого зростання економіки.

Денис Шмигаль подякував міжнародним партнерам за системну підтримку України та наголосив, що, попри виклики, пов’язані з пандемією коронавірусу та її наслідками, які сильно вдарили по економіці, Україна стає сильнішою. «Звичайно, ті загрози, з якими ми зіткнулися, вони потребують консолідації, як всередині країни, так і співпраці з нашими міжнародними партнерами. Насправді за останній місяць ми в цій співпраці досягли успіхів.

Це і підписання нової програми з МВФ, це і домовленості з ЄС про макрофінансову допомогу, це транш від МБРР, це три угоди з ЄС, зокрема в сфері підтримки малого та середнього бізнесу та фермерів.

Дуже багато переговорів, планів і домовленостей на майбутнє. Я налаштований та вірю, що це лише початок. Так само, як я вірю, що настрої відносно України будуть лише покращуватися. Це стосується і довіри міжнародних інституцій, і довіри інвесторів, які сьогодні дуже потрібні нашій країні», – зазначив очільник українського Уряду.

За його словами, Уряд бачить Україну в майбутньому такою, що продовжує політичний та економічний рух в сторону інтеграції з Європейським Союзом.

«Ми готуємо низку взаємовигідних ініціатив, які мають вивести відносини України та ЄС на новий рівень. Україна залишається надійним і прогнозованим торговим партнером. Ми налаштовані максимально прискорити виконання імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також відкриті для торгово-економічного співробітництва на світових ринках», – зазначив Прем’єр-міністр.