Українські виробники зможуть експортувати за кордон медчині маски та інші засоби особистого захисту за певних умов. Про це 23 травня повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Як зазначається, у суботу відбулася традиційна нарада під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. У нараді взяли участь представники Кабінету Міністрів і правоохоронних органів.

Так, на нараді було порушено питання надання можливості українським виробникам масок та інших засобів захисту експортувати свою продукцію. Головною умовою для експорту є неможливість продажу такої продукції в Україні, однак вона відповідає вимогам інших держав.

За даними пресцентру, президент Володимир Зеленський підтримав це, а вже наступного тижня Кабінет Міністрів напрацює потрібні рішення.

Однак, глава держави наголосив, що Україна і надалі повинна бути забезпечена всіма засобами захисту.

“Лікарні, медики, аптеки – скрізь мають бути маски, дезінфектори, обладнання. Закупівлі тривають задовго. Треба шукати виходи, щоб скоротити цей процес, щоб надалі міністерство закуповувало все швидше. У світі очікують на другу хвилю коронавірусу. Ми порівняно добре пройшли першу, хоча, на жаль, втратили понад 600 життів. Маємо бути готові з усіма процедурами й надалі”, – пояснив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, нещодавно в “Бориспіль” прибув літак з Азербайджану, який привіз 23 тонни гуманітарного вантажу для боротьби з коронавірусом. Зокрема, у якості гумдопомоги Україна отримала медичні маски, захисні комбінезони, термометри та дезінфектори