Законодавство не зобов'язує українців змінювати старі паспорти на ID-карти в обов'язковому порядку, але скористатися такою можливістю все ж варто.

Про це пише Realist., передає Корупція.Інфо


Названо три причини:


– по-перше, з 1 січня 2016 року ДМС здійснює оформлення паспорта за допомогою Єдиного демографічного реєстру, створення і функціонування якого передбачено Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". У ст. 21 даного документа зазначено, що "паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій", інші варіанти законом не передбачені.

– по-друге, керівники профільних міністерств не раз згадували, що повний перехід на ID-карти повинен відбутися до 2020 року.

– по-третє, більшість державних послуг планують перевести в онлайн-режим, і можливість обов'язкової заміни паспортів не здається такою далекою.

Популярне: Вже з вересня цього року! Батьки готуйтесь, в Україні затвердили нові правила для школярів

Ціна запитання

На даному етапі ID-карти видають безкоштовно особам, які досягли 14 років, іншим доведеться заплатити близько 10% від мінімалки. Загальна вартість адміністративного збору за станом на 2018 рік становить 279 грн. Якщо ви хочете отримати ID-карту за прискореною процедурою (протягом 10 днів), то доведеться заплатити 366 грн.


ID-карту можна оформити не тільки в територіальному підрозділі ДМС, а й у будь-якому сервісному центрі, який розташований в районі вашого місця реєстрації. Там, крім адміністративного збору, доведеться ще оплатити послуги самого центру.

В Україні представлений законопроект, який дозволить остаточно ліквідувати інститут прописки. Замість неї запропонують нову онлайн-систему декларативної реєстрації.