На Закарпатті через потепління підтоплено майже півтисячі господарств.

Затори з льоду, що утворилися в гірських річках, досягають декількох кілометрів.

Про це повідомили в Управлінні державної служби з надзвичайних ситуації в Закарпатській області, передає Корупція. Інфо

Як йдеться в повідомленні, внаслідок танення снігу, утворення льодових заторів на потічках та річках області, велику кількість опадів у вигляді дощу підняття рівнів ґрунтових вод, потічків, річок відбулося підтоплення 465 дворогосподарств, 4 житлових будинків, 10 підвалів житлових будинків, а також 25 га сільгоспугідь.


    
За даними УДСНС, підтоплення зафіксовані в Перечинському, Іршавському, Тячівському, Свалявському, Мукачівському, Рахівському та Хустському районах.
Також пошкоджено 2 житлові будинки та магазин.

"Вранці, 3 лютого в Рахівському районі зійшов селевий потік, який перекрив трасу "Мукачеве – Рогатин". Вночі в тому ж районі зійшли три снігові лавини, які перекрили дорогу. До ранку п'ятниці снігові затори були розчищені, а рух авто – відновлено" – повідомляє губернатор Закарпаття Геннадій Москаль на власному сайті.

У ніч на п'ятницю, за словами Москаля, в річці Тиса почався льодохід. В окремих місцях висота крижин досягала 3-4 метрів. В районі Рахова рівень води підвищився незначною мірою. Загрози паводку поки немає.

У той же час, в селі Бронька Іршавського району через льодовий затор вийшла з берегів річка і підтопила кілька житлових будинків. Два будинки не витримали водного напору і зруйнувалися.

"Ще до початку підйому води господарі були евакуйовані на човнах, тому ніхто не постраждав. Ще кілька будинків на берегах річки підтоплені, але не зруйновані, господарів також евакуювали", – додає голова ОДА Закарпаття.

Крім того, в Броньці підтоплено дитячий садочок, який довелося закрити.
Найбільш напружена ситуація з льодоходом склалася в долині річки Біла Тиса. У селах Видричка, Розтоки та Богдан утворилися кілька льодових заторів з величезною кількістю брил.

Біля села Ділове льодовий затор досяг двох кілометрів завдовжки. Рятувальники вже направили в Рахівський район бригади піротехніків для того, щоб підірвати лід і звільнити русла річок.

З самого ранку піротехніки працюють в Тячівському, Іршавському та Свалявському районах.

Там через льодові затори також виникла загроза виходу річок з берегів.