Через байдужість і жорстокість лікарів померла чотирирічна Настя з Одеси, в якої виявили пухлину головного мозку, – передає Корупція Інфо

Популярне: Що вони витворяють? Невідомий факт про пенсії, який підняв бурю невдоволення! Як тепер жити?

 

Історію про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав громадський діяч, близька людина родини, Павло Паламарчук.

За його словами, місяць тому мама Насті звернула увагу на те, що дівчинка стала в’ялою. Після різних обстежень лікарі поставили страшний діагноз – пухлина 4 шлуночка, задньої черепної ямки, попередньо за ознаками діагностики – епіндемома.


Настя. Джерело: сторінка соціальної мережі Facebook Павла Паламарчука

Рятувати дівчинку батьки вирішили в Києві.

"Добрі люди дали телефони і зробили потрібні дзвінки, і вже 26 квітня ми домовилися з хорошим дитячим нейрохірургом – Проценко І.П. в Інституті нейрохірургії імені Ромоданова. Але не знали, який гадюшник сам заклад зсередини", – написав Паламарчук.

Він зазначив, що 27 квітня родина готова була їхати на лікування. Але, як пояснив лікар, у вихідні – 29-30 квітня, 1-2 травня, 6-9 травня – не оперує.

"Головне – не тільки Ромоданова, а всією нейрохірургією в країні керує професор, 65-літня хірург Вербова Людмила Миколаївна, яка сказала – тільки 4 числа", – зазначив Паламарчук.

Вже 2 травня дівчинці стало зле – були виявлені ознаки прогресу оклюзійної гідроцефалії, їй провели шунтування.

"І жити з шунтом можна спокійно під наглядом, чекаючи на основну операцію", – додав Паламарчук.

3 травня стан дитини був стабільним, що повністю дозволяло її транспортувати. Але хірург Вербова вирішила почекати до 10 травня.
"Сперечатися нема сенсу, попередили усі, щоб навіть не з’являвся у неї на очах – бо на зло покалічать дитину на операції, а альтернативи нема у країні. 10 числа ми на приватній швидкій приїхали о 7 ранку, щоб раніше. Об 11 нас прийняли, відправивши на КТ. Воно зафіксувало коректний стан роботи шунтуючої системи, а потім, із четверга почалося пекло", – розповів Паламарчук.

"У четвер була весь день повна сонливість та апатія, а після обіду – різкі позиви до рвоти, очі на викоті, дикий головний біль. Незважаючи на класичній набір ознак оклюзії (закупорки), відомий пересічним батькам шунтованих дітей у США – не була проведена ревізія шунтуючої системи. І не була налагоджена, вочевидь, зіпсована робота шунта. Щоб дитина не кричала, дали ще анальгетиків і ще седації. Я не буду довго розписувати, що тільки через годину прийшли і вкололи дімедрол, що тільки після дзвінка Проценку почалися рухи, що тільки за наполяганням взяли до реанімаційної", – написав Паламарчук.


Настя з татом. Джерело: сторінка соціальної мережі Facebook Павла Паламарчука

Водночас на будь-які вмовляння негайно оперувати Вербова зазначила: "Ви розумієте всю проблему – 90%, що пухлина прикріплена до ствола, і вона не виживе на операційному столі. А виживе – то місяць–два, ну максимум рік".

"Я отримував від мами повідомлення "Пашо, чого вони тягнуть, чого не оперують?" – зазначив Паламарчук.
Через таку байдужість лікарів уже через кілька днів Настя сама перестала дихати. А через 5 годин  сама лікарка "приїхала рятувати свою шкуру, кар’єру і репутацію, взявши в чергову операційну".

"Як резюме – у профільному стаціонарі 4 рівня, в реанімації стаціонару 4 рівня,   в найвищій профільній установі країни  професори не можуть розпізнати ознаки некоректної роботи шунтуючої системи і ревізують її тільки тоді,  коли у дитини зупиняється дихання. Через 4 дні. Коли вже пізно. Лікар постфактум каже, що все було марно. Але ж вона не Бог, скажи прямо, що я не буду оперувати, я буду ховати – і родина буде шукати інші варіанти", – написав Паламарчук.

Громадський діяч просить посприяти в тому, щоб винні у смерті Насті були покарані.

"Я не хочу нікого робити винним заздалегідь. Я хочу справедливості та встановлення істини і попередження таких ситуацій.

Життя Насті не повернеш, але якщо будемо мовчати, м’ясорубка безкарності та байдужості перемеле інші дитячі долі. І я не хочу жити в країні, де лікар–монополіст не заздалегідь повідомляє батьків, що він безпорадний, і треба шукати інші варіанти, а постфактум. Такого не повинно бути!" – зазначив Паламарчук.