У Москві на 73-му році життя помер видатний радянський і російський лінгвіст Андрій Залізняк. Найбільшу популярність йому принесли роботи над російським словотвором і акцентологією, передає Корупція.Інфо.

Про це на сторінці у Facebook повідомив учень Залізняка, старший науковий співробітник відділу корпусної лінгвістики і лінгвістичної поетики Інституту російської мови імені Виноградова Дмитро Січінава.

"Помер А. А. Залізняк. Я іноді замислювався над тим, як це буде пережити, і нічого не придумав. Не тримають ноги, стою притулившись до стіни", – написав він.

Андрій Залізняк був дійсним членом Російської академії наук, світовим авторитетом в області порівняльної і структурної лінгвістики, морфології і словозміни, але став відомим, перш за все, як знавець давньоруських манускриптів.

 

 Популярне:“Повалив і відтягнув до пустиря…”: Чоловік зґвалтувавши дівчину залишив їй телефон зі своїм фото

Закінчивши в 1958 році відділення романо-германської філології філфаку МГУ, стажувався в Сорбонні і паризької Ecole Normale у одного з основоположників структурної лінгвістики Андре Мартіні.

У 1967 році опублікував фундаментальну монографію "Російська іменна словозміна", яка принесла йому визнання в науковому світі.

Залізняк очолював роботу над "Граматичним словником російської мови" 1977 року. Цей словник ліг в основу багатьох програмних інструментів, що вимагають аналізу структури російського слова – від введення тексту до систем автоматизованого перекладу.