До пенсії потрібно готуватися заздалегідь. А оскільки розмір пенсії безпосередньо залежить саме від страхового стажу та відрахувань з зарплати, перевірити, чи не обманював вас роботодавець всі ці роки, просто необхідно. Про те, що потрібно зробити, щоб, не виходячи з дому, перевірити свої дані в Пенсійному фонді розповів Інформатор.

Для початку необхідно оформити електронний цифровий підпис через портал одного з Акредитованих центрів отримання ключів. Інакше доведеться сходити до Пенсійного фонду ногами, щоб подати заяву на онлайн перегляд своїх же даних. Після перевірки заяви і ваших даних у Пенсійному фонді вам дадуть реєстраційний код, який потім потрібно буде ввести при реєстрації на сайті. Вводити реєстраційний код потрібно один раз – потім ви зможете переглядати свої дані скільки захочете.

І все ж набагато зручніше, не встаючи з-за комп'ютера, отримати цифровий підпис, наприклад, у ПриватБанку. Як це зробити, можна подивитися тут. Якщо ваш браузер – Оpera, доведеться встановити спеціальне розширення (там є підказки), а після оновити сторінку. Які ще існують центри отримання ключів? Їх список можна побачити у вкладці «вхід» на сайті Пенсійного Фонду. Крім ПриватБанку отримати електронний підпис можна в «УкрСиббанку».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
До речі, після входу за допомогою ЕЦП можна в налаштуваннях встановити логін і пароль і входити потім вже без електронного підпису. На сайті ПФ докладно описані два шляхи входу на сайт – через код і ЕЦП.

Отже, після отримання цифрового підпису (дійсна протягом року) виконуємо вхід на сайт ПФ, потрапляємо в персональний кабінет і отримуємо про себе крім особистих даних такі відомості:

– дані страхового свідоцтва (номер, дата видачі; ким виданий). Його номер відповідає ідентифікаційному коду податкової;

– дані електронного пенсійного посвідчення (якщо є) (номер, дата видачі; ким виданий);

– дані про перетин кордону зони АТО – для переселенців (напрямок перетину кордону зони АТО і дата перетину кордону зони АТО);

– дані про заробітну плату особи – інформація надається за роками в розрізі страхувальників. За кожен рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік і загальна сума заробітної плати, яка враховується для обчислення пенсії;

– дані про страховий стаж особи – надаються дані про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за людину страхові внески.

Інформація про зарплату надається за всіма роками та місяцями роботи з 1998 року.

Треба мати на увазі, що до 2004 року весь трудовий стаж, підтверджений записами у трудовій книжці, прирівняний до страхового. А ось з 2004 року враховується не трудовий, а страховий стаж – той період легальної роботи, коли роботодавець платив за працівника єдиний соціальний внесок.

Оформивши електронний цифровий підпис і зайшовши на сайт ПФ, я побачила, що за період з 2004 до мого страхового стажу не увійшли два роки моєї трудової діяльності «під чорним прапором». Але це відповідає дійсності і нарікати нема на кого, крім себе.