З понеділка, 6 квітня, жителям України у віці понад 60 років заборонено залишати свої будинки через епідемію коронавірусу COVID-19.

В Україні старше покоління відправляють на обов’язкову самоізоляцію через COVID-19.

Такий захід оголосив 5 квітня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на щоденному брифінгу. Відео його виступу оприлюднено на Facebook-акаунті МОЗ.

“Люди у віці 60+ з завтрашнього дня (6 квітня – ред.) повинні самоізолюватись і не виходити на вулицю”, – повідомив Ляшко.

Він уточнив, що це “рекомендація, яку повинні виконувати всі”. Чи будуть штрафувати порушників режиму, поки невідомо.

Раніше Кабмін повідомив, що пенсіонерам дозволять виходити в аптеки і магазини не далі 2 км від будинку і із засобами індивідуального захисту, якщо про них не буде кому подбати.

Зможуть виходити і ті, кому дозволено працювати на час карантину, зокрема, медикам. Ляшко уточнив, що така міра дозволить країні “перемогти і спокійно пройти епідемію коронавірусної хвороби”.

Варто відзначити, що, за станом на ранок 5 квітня, число підтверджених випадків COVID-19 зросла до 1251. У лікарнях перебувають 624 людини, з яких 30 – діти.

Важких хворих, які підключені до апаратів ШВЛ – 18. Епідемія швидко поширюється по країні. За останню добу в Україні зафіксовано 156 нових випадків. Важких хворих серед них, на щастя, немає.