За попередню добу Збройні сили України знищили в південній оперативній зоні три російські гелікоптери Ка-52. Загалом, від початку повномасштабного російського вторгнення було підтверджено збиття щонайменше 23 “Алігаторів”. Це становить більше ніж 25% парку ВПС Росії, що складається з 90 гелікоптерів Ка-52. Про значні втрати російської авіації повідомляє пресслужба Міністерства оборони Великої Британії.

Російські ударні гелікоптери, ймовірно, особливо постраждали від українських переносних зенітно-ракетних комплексів. Важливо й те що, попри російську військову доктрину, гвинтокрили РФ доволі часто діють без або з незначним прикриттям бойових літаків згори.

“Росії, як і раніше, не вдається підтримувати достатню перевагу в повітрі, щоб надійно здійснювати ефективну безпосередню авіаційну підтримку поблизу лінії фронту, тоді як її артилерійські боєприпаси поступова закінчуються” – йдеться у звіті.
Імовірно тому військове командування РФ все частіше вдається до ризикованих вильотів ударних вертольотів як одного з небагатьох доступних варіантів надання безпосередньої підтримки військам у бою.
Загальні втрати російської авіації за вісім місяців повномасштабної війни становлять більше 270 літаків та понад 245 гелікоптерів.
За даними Генштабу ЗСУ, на півдні та сході України точаться запеклі бої між ЗСУ та російськими окупантами. Останні намагаються втримати оборону на південнобузькому напрямку і активно наступають на бахмутському та авдіївському напрямках.