Щодо народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви порушено справу про держзраду.

Кримінальне провадження було відкрито за офіційним зверненням до правоохоронних органів партії Віталія Кличка.

Відповідний лист надійшов з Офісу Генерального прокурора до екс-народного депутата Артура Палатного.

Про це повідомляється на сайті партії “УДАР Віталія Кличка”.

“Повідомляємо, що за результатами розгляду вашої заяви про протиправні дії народного депутата України Киви І.В. Генеральним прокурором 23.10.2021 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України. Здійснення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні доручено слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань,” – йдеться у листі.

Зазначається, що причиною для розслідування відносно Киви стало його відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна, в якому він привітав главу РФ з днем народження.

Як повідомлялося, офіційну заяву щодо відкриття відповідного кримінального провадження стосовно вчинку Киви було надіслано на ім’я керівників СБУ, ДБР та ГПУ за підписом голови виконкому партії Артура Палатного.

Як відомо, за вчинене Кивою кримінального правопорушення, передбачено покарання за ст. 111 КК України – “Державна зрада”.

Раніше Артур Палатний заявив, що парламент має позбавити Киву депутатського мандату, а РНБО – розглянути питання про накладання санкцій проти Киви.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова раніше заявила журналістам, що вважає передчасним кваліфікувати дії Киви, який розмістив у своєму телеграм-каналі відео з пострілами з автоматичної зброї, але інформація про цей факт оформлена в кримінальне провадження.

“У нас є справи, і щодо цієї особи (Киви – ІФ) їх досить велика кількість… Я не можу щодо кожного внесення до ЄРДР виходити і щось коментувати. Щоб залучати, у нас повинні бути хоча б експертизи. Без експертиз нема про що говорити”, – пояснила генпрокурор.

Говорячи про конкретну правову оцінку дій депутата, генпрокурор пояснила: “Якщо ми дійдемо до спеціального суб’єкта – народного депутата, я буду підписувати підозру. І саме тоді я можу сказати, з якою кваліфікацією підозра підписана і якщо кваліфікація змінюється, то чому”.