Експерти розповіли про те, яку небезпеку становлять VPN-сервери, які українці використовують для відвідування заборонених російських соцмереж і сайтів. Про це розповів директор компанії-провайдера NetAssist Максим Тулєв, – передає Корупція Інфо

Популярне: Ви це вже чули? Турчинов розповів важливу інформацію про війну, це може все кардинально змінити

 

За його словами, Росія і її спецслужби свідомо роблять браузери, VPN-сервери, що дає їм можливість дізнаватися особисті дані користувачів Інтернету.

Сама по собі технологія VPN-з’єднання не становить загрози. Але великий ризик можуть нести завантажені, неперевірені, безкоштовні додатки, наприклад, з Play Market або AppStore.

“Технологія VPN вимагає значних витрат. І якщо хтось надає користування нею безкоштовно, треба задуматися, яка ж його кінцева мета”, – зазначив він.

За приблизними оцінками експертів, до третини українських користувачів російськими соцмережами та поштою придбали різними програмами для обходу блокування. До таких інструментів належать всілякі VPN-сервіси (підміняють реальний ip на закордонний) і браузери з уже вбудованим інструментарієм для обходу блокування російських веб-ресурсів.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж ВКонтакті та Одноклассники. Крім цього, доступ буде заблокований до всіх сервісів Яндекс, окрім головної сторінки пошуковика. Текст указу опублікований на офіційному сайті глави держави.

Доступ до соцмереж заблоковано у рамках обмежень, накладених на Mail.Ru Group. Провайдери також повинні заблокувати доступ до самого сайту Mail.ru.