Міністр фінансів України Олександр Данилюк прокоментував свою можливу відставку, передає Корупція.Інфо

Зокрема, він запевняє, що нікуди не збирається йти.

“Від мене ніколи не звучало, що я збираюся піти у відставку. Ми багато зробили, попереду слід зробити ще багато … Нехай це роблять інші – йдуть (у відставку). Я подавати у відставку не буду – це моя позиція”, – заявив він.

Він також підтвердив, що писав лист послам “Великої сімки”, в якому поінформував про конфлікт з прем’єр-міністром: “Так, я цього листа написав. Я вичерпав можливості для нормального діалогу”.

Відповідаючи на питання про тиск на нього щодо призначення заступника, він підкреслив: “Це не питання прізвищ, це право міністра формувати свою команду”.

Як повідомили сьогодні інформовані джерела, прем’єр-міністр Володимир Гройсман фактично вирішив подальшу долю глави Міністерства фінансів Олександра Данилюка. Він вніс на розгляд членів уряду проект подання про звільнення міністра фінансів. Звільнити Данилюка з посади глави Мінфіну з ініціативи прем’єр-міністра можуть вже на наступному тижні.

Джерело каже, що документ Гройсмана підтримало більшість міністрів, за винятком і. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, віце-прем’єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе і міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Нагадаємо, відповідно до закону про Кабінет міністрів, для звільнення будь-якого міністра (крім міністра закордонних справ і міністра оборони) досить подання від прем’єр-міністра або особистої ініціативи міністра. Джерела в парламенті говорять, що Олександр Данилюк не має наміру самостійно писати заяву про відставку.

Скандал між міністром фінансів Олександром Данилюком і прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом вибухнув 23 травня. Данилюк в досить ультимативній формі зажадав призначити собі п’ятого заступника. У відповідь Гройсман заявив, що робити цього він не буде. Данилюк в свою чергу сказав, що нехай в такому випадку на нього самого готують подання на відставку.

Популярне: Курс долара рвонув угору, до чого готуватися гривні? Найгірші прогнози

Пізніше стало відомо, що в ході скандального закритого засідання уряду, на якому і пересварилися Данилюк та Гройсман, Кабінет міністрів підпорядкував під своє пряме управління ДФС, в чиєму веденні знаходиться збір податків і митних платежів. Таким чином, Міністерство фінансів більше не зможе керувати Державною фіскальною службою.

Через кілька днів після скандалу відразу кілька депутатів комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики заявили, що скандальну поведінку Данилюка під час останнього засідання Кабміну спровоковано активізацією розслідування справи про його доходи за межами країни.