В центрі Мінська починається мирна акція протесту проти інтеграції з Росією. Люди збираються на Жовтневій площі, а також шикуються в ланцюзі уздовж головних вулиць столиці.

Учасники ланцюга не тримають жодних плакатів, просто стають пліч-о-пліч. Як розповіли протестувальники, вони хочуть жити в незалежній від Росії державі і “не продаватися за газ”. Активісти зазначають, що “не для того Білорусь 300 років здобувала незалежність”. І претензії Росії на управління Білоруссю дуже обурюють громадян країни. Протестувальники на площі вже тримають плакати.

На акцію прийшли навіть з маленькими дітьми, однак протестувальники припускають, що їх будуть розганяти силовими методами.

“Буде як завжди – побої і арешти. А що, бувають інші варіанти? Не буває. Просто вже немає сил боятися цього, нехай б’ють, хай заарештовують. Цей вусатий козел сказав відкрито – що демократії не буде, а наша міліція для того, щоб бити спостерігачів. Він оголосив нам війну. Мирно ми не домовимося”, – заявив один з учасників акції.

Тим часом повідомляється, що президент Білорусі Олександр Лукашенко прибув у російське місто Сочі, де в другій половині дня має зустрітися з президентом РФ Путіним.

Також зараз у столиці Білорусі на акції протесту проти інтеграції з Росією почались сутички.

Як повідомляється у трансляції “Радіо Свобода”, за короткий час на Жовтневій площі у Мінську зібрались більше тисячі людей. Протестувальники хотіли піднятись на сходи Палацу Республіки, однак їм перегородили шлях люди в цивільному. Вони відштовхали протестувальників і журналістів і стали кордоном на сходах.

На площі є лише кілька правоохоронців у формах. У мегафон закликають протестувальників розійтись.

Під час штовханини з “людьми в цивільному” активісти скандували “Ганьба”, “фашисти”, “незалежність” та “живе Беларусь”.

Після сутички протестувальники пішли до сходів Будинку профспілок, який розташовано поруч і “люди в цивільному” побігли разом з натовпом. Так протестувальники почали “ганяти” перевдягнутих службовців від сходів до сходів.

Раніше повідомлялося, що президенти Білорусі і РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися про єдиний уряд, парламент, а також загальний ринок нафти, газу та енергетики. Таку інформацію поширили з посольства Білорусі в Москві.