Односельці загиблих у Польщі українців підозрюють, що хтось навмисно відчинив вікно у морозильній камері для фруктів, куди вони залізли, після чого замкнув заробітчан всередині.

Родина українців упевнена, що трагедію підстроїв поляк, на якого вони працювали. За словами родичів, Ігор та Іван поїхали на заробітки ще 14 серпня, а офіційно їх працевлаштували лише 8 листопада – за два дні до смерті

Чоловіки загинули лише за кілька годин до повернення додому. Вранці приїхав українських перевізник, щоб забрати Ігоря та Івана з речами. Коли їх не виявили, почалися пошуки. Водій стверджує, що польський роботодавець після цього почав переконувати, щоб той тихенько поїхав із місця трагедії, інакше поліція почне допитувати, як свідка.

“Поляк, у якого працювали Іван та Ігор заявив родині, що може самостійно тіла довезти до кордону України, але, якщо йому заплатять 40 тисяч злотих”, – розповіла журналістам сусідка загиблих.

Раніше повідомлялося, що тіла українців виявили на яблучній плантації у Садковіці (Лодзьке воєводство) 10 листопада. Чоловіки були замкненими у камері, наповненій азотом.

Товариші українців та їх рідні вважають, що загибель – інсценування, і все підлаштували, щоб не розплачуватися з ними.