У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає введення адмінвідповідальність за виведення конденсату від кондиціонерів, розміщених на фасадах будинків. Штраф пропонується встановити на рівні 1,7 – 3,4 тис. грн.

Автором законопроекту виступив нардеп від партії “Слуга Народу” Сергій Гривко. Як говориться в пояснювальній записці до документа, часто громадяни або юридичні особи встановлюють кондиціонери таким чином, що конденсат, який з’являється в результаті їх роботи, замість каналізації потрапляє в навколишнє середовище.

“На голови перехожим, на даху балконів, створюючи при цьому ритмічний шум від капання”, – йдеться в законопроекті.

При цьому на сьогодні законодавчо не затверджено, як саме повинен бути проведене відведення конденсату. Тому автор пропонує затвердити в якості “спеціально пристосованих для відведення конденсату” такі місця: каналізація, слив, різні резервуари, які буду перешкоджати вільному капанню конденсату. Нагляд за вимогами даної норми пропонується покласти на поліцію і Держархбудінспекції. Перше порушення даної норми пропонується оцінити в 1,7 тис. грн, а повторне – 3,4 тис. грн.

Саме формулювання даного Проекту Закону вже викликає ряд питань у експертів.

“Такі питання не повинні вирішуватися на законодавчому рівні. Це-так званий “законодавчий шлак”, який наші народні депутати стабільно закидають на загальний розгляд, щоб потім відзвітувати про затвердження нової “партії” з десятків законопроектів. Все це повинно бути передано на місця, але, на жаль, там, де у нас потрібно провести децентралізацію, вони не проводять – і навпаки, там де потрібно врегулювання теплопостачання та інші вагомі проблеми, вони скидають на рівень місцевого самоврядування “, – відзначає експерт з питань ЖКГ, голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Зараз же цей законопроект № 4619 був переданий керівництву Верховної Ради. А перш ніж потрапити до сесійної зали, він повинен пройти розгляд в 6 комітетах ВРУ.