Система накопичення пенсій стане неприємним сюрпризом для українців.
Дефіцит бюджетних ресурсів в Україні ставить під загрозу введення накопичувальної системи пенсійних виплат, яке в Мінсоцполітики анонсували на другу половину 2017 року.
Про це повідомляє "Сегодня", передає Корупція. інфо
За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, реформа передбачає функціонування трьох рівнів накопичувальної системи для пенсіонерів.
Втім, поки повноцінно працюють всього два з них – солідарний і добровільний.
Солідарний рівень формування пенсій передбачає, що фонд поповнюватимуть за рахунок податків, які будуть платити працездатні українці у віці до 35 років (єдиний соціальний внесок).
Пізніше ці кошти рівномірно розподілять між усіма громадянами пенсійного віку.
Другий рівень накопичення, який через брак грошей поки не ввели, формується за рахунок обов'язкової оплати. Спочатку кожен українець отримає персональний рахунок, куди буде перераховуватися частина заробітної плати.
Це передбачає певну соціальну гарантію того, що після офіційного виходу на пенсію можна буде покладатися на ресурси, які накопичилися на індивідуальному рахунку за роки трудового стажу.
Третій рівень, який зараз частково діє в державі, – добровільні внески. Це стосується лише тих, хто користується послугами приватних фондів, які і повинні гарантувати пенсійні виплати.
Таким чином, це зменшує навантаження на державні установи.
Але таким фондам довіряють не так багато українців – нова депозитна система недержавних установ часто викликає сумніви. В одному з інтерв'ю Розенко зазначив, що система вже працює, проте сам він не наважився нею скористатися.
На його думку, варто почекати того часу, коли в Україні будуть діяти всі рівні державного накопичення.
Віце-прем'єр зазначив, що, поки солідарна система знаходиться на межі дефіциту, про введення обов'язкових внесків говорити рано.