В Україні заявили про рекордні борги за комуналку – понад 55 млрд грн винні українці за спожите тепло, воду та світло. У лютому вже слід чекати на оновлені суми в платіжках за опалення. Крім того, за кілька місяців – у травні знову подорожчає газ, а в липні – електроенергія.

Стягнути можна тільки ту частину боргу за компослуги, яка "висить" за родиною не більше трьох років. Згідно з Цивільним кодексом, якщо за три роки комунальне підприємство не розібралося зі своїм клієнтом у суді, отже, вимагати повернення цих грошей вже не вдасться. Важливо водночас зазначити, що борг не пробачають, він і надалі буде враховуватися в суми платіжок.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Юристи пояснюють громадянам, в яких випадкам цілком законно не платити за послуги.

Закон "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє в окремих випадках комунальні послуги не оплачувати, або ж платити менше. Наприклад, якщо замість гарячої води – тепла, платити за неї за тарифом для гарячої не потрібно.

 За опалення:

Якщо температура в приміщенні не вища за 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати.

За гарячу воду:

75-50 градусів – повний тариф;
49-45 градусів – 90% повного тарифу;
44-40 градусів – 70% повного тарифу;
40 градусів – за тарифом на холодну воду.

Крім того, як пояснюють у НКРЕКП, гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин за добу, у той же час період "без води" повинен становити не більше 30% місяця.

Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.