У четвер, 16 липня, під стінами Верховної Ради пройшла акція протесту, на якій зібралися противники законопроекту про мову, який передбачає русифікацію українських шкіл. Під час акції Ірина Геращенко викликала автора законопроекту “на дуель”.

“Я викликаю пана Бужанського на дуель – написати диктант російською і українською, і я напишу ці диктанти в тисячі разів краще, я запевняю”, – сказала народний депутат Ірина Геращенко.

Вона наголосила, що державною мовою в нашій країні має бути тільки українська.

Додамо, що Максим Бужанський уже відповів на виклик депутата “Євросолідарності” Ірини Геращенко. Проце нардеп повідомив у своєму Telegram-каналі.

“Друзі, дуже шановні люди підказують мені, що диктант, це четвертий клас. І якщо Ірина Геращенко хоче зі мною в чомусь змагатися, я вибираю твір”.

Нагадаємо, законопроєкт Максима Бужанського полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.

Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив.

Бужанський потрапив до Ради як мажоритарник “Слуга народу”. Обирався у 25 окрузі, що в Дніпропетровській області. Він член комітету Ради щодо правоохоронної діяльності.